Apteka w Łomiankach – trampoliną do sukcesu?

Dziennikarka radia RMF FM zrobiła sobie zdjęcie na tle budynku, w którym mieści się apteka „Aronia” w Łomiankach. To właśnie tu rozpoczęła się błyskotliwa kariera rzecznika prasowego i szefa gabinetu politycznego w Ministerstwie Obrony Narodowej (MON) Bartłomieja Misiewicza.
apteka Aronia Łomianki
Fot. Facebook/Kartoflisko. Apteka „Aronia” mieści się w Łomiankach przy ul. Warszawskiej.

Apteka „Aronia” mieści się w Łomiankach, przy ul. Warszawskiej. Mimo że znajduje się w dość niepozornym budynku, to chyba obecnie najpopularniejszy tego typu sklep w Polsce. Skąd taka sława? To właśnie tu swoją karierę rozpoczął rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) i szef gabinetu politycznego ministra Antoniego Macierewicza Bartłomiej Misiewicz. Z tym politykiem były pracownik apteki współpracuje od kilkunastu lat i współpraca ta chyba świetnie się układa, ponieważ kilka miesięcy temu Misiewicz otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Decyzja o wręczeniu wyróżnienia 26-letniemu Misiewiczowi wywołała ogromne kontrowersje. Do tego stopnia, że niektórzy żołnierze na znak protestu postanowili oddać swoje odznaczenia, które otrzymali za zasługi i wieloletnią niekiedy służbę na rzecz polskiej obronności.

Misiewicz długo nie chciał ujawnić, jakie ma wykształcenie, ostatecznie kilka dni temu przyznał, że kończy studia licencjackie. Niedawno został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także państwowej firmy Energa Ciepło Ostrołęka. Kilka dni temu radio RMF FM poinformowało, że Misiewicz ostatecznie zrezygnował z tej ostatniej funkcji, a jego dymisja została przyjęta. Nadal natomiast sprawuje funkcję członka rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Z kolei w zarządzie tego przedsiębiorstwa od stycznia zasiada Radosław Obolewski. Jak poinformował portal wpolityce.pl, to mąż właścicielki apteki „Aronia” w Łomiankach i pełnomocnik jej firmy.

Popularność apteki “Aronia” postanowiła wykorzystać reporterka radia RMF FM Marta Kiermasz. “Myślicie, że selfie przed apteką w Łomiankach (tak, tą apteką) przyspieszy moją karierę?” – takie pytanie zadała na swoim profilu na portalu Twitter.

apteka Aronia Łomianki (2)

Fot. Twitter/Marta Kiermasz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest