Armagedon po ulewie w regionie

Pozalewane ulice, połamane drzewa, brak prądu w wielu miejscach – to skutki burzy, która w niedzielę, 4 września przeszła nad naszym regionem. Strażacy wciąż mają wiele pracy.
14225523_1791273324451532_4950664445071009696_n
Fot. Maciej Rasiński/OSP Ożarów Mazowiecki. Strażacy z Ożarowa w nocy mieli ręce pełne roboty.

Niedzielna burza z silnym, porywistym wiatrem i gradem trwała zaledwie kilka godzin, ale zdążyła poczynić niemałe szkody. Czytelnicy wciąż donoszą nam o kolejnych stratach i utrudnieniach. A tych nie brakowało.

W niemal całym regionie wystąpiły problemy z kursowaniem pociągów, tramwajów i autobusów. Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) uruchomił komunikację zastępczą. W Warszawie została zerwana sieć trakcyjna, zupełnie zalało Trasę Łazienkowską. Problemy wystąpiły na Wisłostradzie, gdzie na jezdnie w dwóch miejscach spadły drzewa, poza tym utworzyła się gigantyczna kałuża utrudniająca kierowcom przejazd. W sumie, w stolicy strażacy otrzymali ponad 100 wezwań, głównie do połamanych drzew i rozlewisk tworzących się na drogach, wciąż napływają kolejne.

W Pruszkowie, w Al. Wojska Polskiego również spadło drzewo, które utrudniało kierowcom przejazd. W Piastowie został zerwany z budynku dach. W tej miejscowości nie brakowało poprzewracanych i połamanych drzew oraz znaków drogowych, wiele samochodów zostało uszkodzonych. Pojawiły się informacje o powyrywanych oknach. W wielu budynkach zabrakło prądu.

Nadal pracują strażacy z terenu powiatu warszawskiego zachodniego. Największe szkody odnotowano w Ożarowie Mazowieckim. W tej miejscowości wiele osób zostało pozbawionych prądu. Trzeba było przerwać imprezę dożynkową, która odbywała się w pobliskim Płochocinie. Duże utrudnienia wystąpiły przy wjeździe na autostradę przy węźle Konotopa. W usuwaniu skutków ulewy strażakom z Ożarowa pomagali druhowie z innych miejscowości np. Błonia.

Burza nie oszczędziła również powiatu żyrardowskiego. W okolicach Mszczonowa, Żyrardowa i Wiskitek wciąż słychać syreny wozów strażackich.

Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami, które ponownie mogą pojawić się w poniedziałek. Dlatego pamiętajmy, aby w miarę możliwości nie parkować samochodów pod drzewami i pousuwać ciężkie przedmioty z balkonów.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest