Ryba z Auchan Łomianki pełna ruszających się pasożytów [UWAGA! DRASTYCZNE WIDEO]

Klient, który zakupił w sklepie Auchan, w Łomiankach rybę, nie nacieszył się jej smakiem. Zamiast apetycznego mięsa w środku znalazł ruszające się pasożyty.
ryba pasożyty Auchan Łomianki
Fot. Facebook/Marcin Dobas. Rzecznik prasowy Auchan twierdzi, że pasożyty po obróbce kuchennej nie są szkodliwe.

O całej sprawie pan Marcin poinformował na swoim profilu na Facebooku. – Świeża ryba, prosto ze sklepu Auchan w Łomiankach. Dziś kupiona, dziś patroszona a w środku niespodzianka. Ryba pełna pasożytów. Jedno trzeba przyznać, w odróżnieniu od rybki pasożyty jeszcze żyją i mają się dobrze. Nie, żebym był parazytologiem ale taka informacja nie napawa optymizmem, gdy człowiek już jadł rybki z Centrum Handlowe Auchan Łomianki – napisał.

Zjedzenie nieświeżego rybiego mięsa może skutkować bardzo poważnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Nudności, wymioty, zawroty głowy – to tylko część z nich. W skrajnych przypadkach spożycie mięsa zawierającego larwy pasożytów, może prowadzić wręcz do śmierci.

– Nie sądzę abym trafił na jedyną zarobaczoną rybę i jestem przekonany, że mnóstwo osób w tym sklepie rybki kupiło oraz mnóstwo zjadło bo pasożytów nie było tak wiele albo były w mięsie tylko larwy. Pytam się grzecznie o co K%^&a chodzi? Kto to mięso badał i kto dopuścił do obrotu? Pytam się – choć to pytanie retoryczne, czy ktokolwiek odpowiada za swe obowiązki? – ostro komentuje sprawę pan Marcin. Zapowiedział, że następnego dnia zwróci rybę do sklepu. Powiadomił też Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, która ma zająć się problemem.

W tej sprawie próbowaliśmy skontaktować się z rzecznikiem prasowym firmy Auchan. Niestety, bezskutecznie. Rzeczniczka nie odbierała telefonu, nie odpisała też na nasz e-mail. Więcej szczęścia miały inne media. Serwis warszawawpigulce.pl opublikował stanowisko rzeczniczki, w którym przekonuje ona, że w rybie odłowionej na dziko w morzu lub oceanie zdarzają się nicienie, a po obróbce kuchennej (solenie, mrożenie, smażenie) są one nieszkodliwe. – Wszystkie ryby są pod kontrola, obowiązują u nas reguły higieny i haccp. W przypadkach wątpliwych co do jakości zapraszam do Punktu Obsługi Klienta, zwrócimy pieniądze . Tak było w tym przypadku, klient opisał rownież reakcje sklepu , bardzo pozytywnie – napisała w stanowisku dla serwisu warszawawpigulce.pl Dorota Patejko, rzecznik prasowy Auchan.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest