Zrobili sobie libację na dachu galerii handlowej. Musiała interweniować policja i straż pożarna

Wyjątkową pomysłowością wykazało się dwóch żyrardowian, którzy postanowili urządzić sobie piknik...na dachu galerii handlowej. Mimo że na miejscu pojawiła się policja, miłośnicy spożywania trunków wcale nie zamierzali z niego zejść.
dach-stara-garbarnia-alkohol
Fot. eszukam.pl. Zdarzenie miało miejsce na dachu galerii handlowej.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 24 września. Tego dnia, tuż po godzinie 16.00 pracownicy ochrony w centrum handlowym „Stara Garbarnia” w Żyrardowie dzięki kamerom monitoringu zauważyli na dachu obiektu dwóch mężczyzn, którzy urządzili sobie w tym miejscu libację. Nie tylko pili alkohol, ale również biegali po zadaszeniu. Na nic zdały się prośby o opuszczenie obiektu, trzeba było więc wezwać policję. – Policjanci podjęli próbę nawiązania kontaktu z tymi osobami jednak bezskutecznie – mówi asp. Agnieszka Ciereszko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Na miejsce wezwano również straż pożarną. I dopiero widok samochodu z drabiną spowodował, że mężczyźni zeszli z dachu. Teraz 33- i 35-latkowi zostaną przedstawione zarzuty z art. 66 Kodeksu wykroczeń, który brzmi: „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych”.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest