Huk granatów i rozcinanie drzwi piłą. Brawurowa akcja CBŚP podczas likwidacji nielegalnej fabryki papierosów [FOTO, WIDEO]

Trzy osoby zatrzymane w Ursusie i pięć na terenie powiatu pruszkowskiego – to efekt likwidacji nielegalnej fabryki papierosów. Policjanci zabezpieczyli towar o wartości ponad 5 mln zł.
nielegalna-fabryka-papierosow-ursus
Fot. cbsp.pl. Aby dostać się do środka fabryki, funkcjonariusze CBŚP musieli użyć piły.

To kolejne w tym roku uderzenie w nielegalną przestępczość tytoniową. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z Warszawy wraz z celnikami zlikwidowali fabrykę papierosów w Ursusie. Była ona zlokalizowana w betonowych podziemiach dawnej fabryki traktorów. Osoby, które trudniły się produkcją papierosów zabarykadowały się wewnątrz i policjanci musieli pokonać trzy pary drzwi prowadzące do właściwej hali produkcyjnej. Przy użyciu piły dostali się do środka, gdzie zastali trzech mężczyzn leżących na podłodze, którzy wiedzieli, że nie mają szans na ucieczkę. W hali cały czas działała produkcja nielegalnego towaru, „pracownicy” nie zdążyli bowiem wyłączyć maszyn.

Funkcjonariusze CBŚP jednocześnie wkroczyli do czterech innych miejsc w powiecie pruszkowskim, gdzie zostało zatrzymanych kolejnych pięć osób. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 1,3 mln gotowych papierosów i 6,5 tony krajanki tytoniowej o wartości ponad 5 mln zł oraz dwie maszyny do produkcji papierosów. W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty nielegalnej produkcji i przechowywania wyrobów tytoniowych. Teraz będą oni dozorowani przez policję.

 

nielegalna-fabryka-papierosow-ursus nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-2

nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-3 nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-4

nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-5 nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-6

nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-7 nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-8

nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-9 nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-10

nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-11 nielegalna-fabryka-papierosow-ursus-12

Fot. cbsp.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest