Kolejne tajemnicze pożary w powiecie warszawskim zachodnim. Wolica, Izabelin…

Kilkanaście dni temu w serwisie zachodniemazowsze.info informowaliśmy o serii pożarów, które mogły być wynikiem podpaleń. Okazuje się, że takich zdarzeń na terenie powiatu warszawskiego zachodniego było więcej.
podpalacz-ozarow-izabelin-lomianki
Fot. OSP Izabelin. W Izabelinie, przy ul. Projektowanej spalił się dostawczy volkswagen.

Informacje na temat tajemniczych pożarów, które mogły być wynikiem podpaleń, otrzymaliśmy od anonimowego czytelnika. Wskazał on na zdarzenia, które w ciągu ostatnich kilku tygodni miały miejsce w Lesznie. Były to podpalenia śmietników przy urzędzie gminy i komisariacie policji oraz komórek i garaży przy ul. Fabrycznej. W tym ostatnim przypadku mogło dojść do pożaru samochodów, a nawet mieszczących się w pobliżu bloków. Na miejscu pojawiła się straż pożarna oraz policjanci. Nie stwierdzili oni jednoznacznie, że były to podpalenia. Ponad miesiąc temu, również w Lesznie, pożar wybuchł w skupie złomu przy ul. Fabrycznej.

Z kolei w Ożarowie Mazowieckim doszło do podpalenia autobusu marki renault oraz dwóch przyczep kempingowych na parkingu położonym na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Spalone pojazdy były własnością prywatną osób, które wynajmowały od strażaków miejsca postojowe. Prawdopodobnie podpalenie było również przyczyną pożaru samochodu matiz, do którego doszło w nocy 15 października na ul. Warszawskiej.

Kpt. Kazimierz Jaworski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu nie wiąże ze sobą zdarzeń z Leszna i Ożarowa. Nie wiadomo więc, czy seria pożarów zarówno w Lesznie, jak i w Ożarowie, była dziełem przypadku, czy celowym działaniem człowieka. Wiadomo natomiast, że takich zdarzeń w powiecie warszawskim zachodnim w ostatnim okresie było więcej. W ubiegły czwartek, 20 października w Izabelinie na ul. Projektowanej zapalił się samochód dostawczy volkswagen. Po przybyciu strażaków pojazd był całkowicie objęty ogniem i spłonął. Nie wiadomo jeszcze, czy w tym przypadku doszło do podpalenia. Okoliczności zdarzenia badają policjanci z komendy w Starych Babicach.

Do pożaru auta doszło również w Łomiankach przy ul. Wiślanej. Zapaliło się renault clio, na szczęście kierująca autem kobieta opuściła je przed przyjazdem strażaków i nie wymagała udzielenia pomocy medycznej. – W tym wypadku nie ma mowy o podpaleniu, doszło do zwarcia instalacji – mówi kpt. Jaworski.

Z całą pewnością do podpalenia doszło natomiast w Wolicy około Ożarowa Mazowieckiego. W tej miejscowości zapalił się śmietnik przy ul. Lipowej. Strażacy z OSP Ożarów musieli gasić pożar w tym miejscu dwukrotnie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest