W kominiarkach wybili szybę i wyciągnęli kierowcę z BMW. Zagadkowa akcja stołecznych tajniaków rozwikłana [FOTO]

Kilka dni temu stołeczni policjanci brawurowo zatrzymali kierowcę BMW podróżującego Trasą Siekierkowską. Dzisiaj już wiadomo, że jest on podejrzewany o przestępstwa narkotykowe.
przejeli-ponad-6-kg-narkotykow-most-siekierkowski-4
Fot. policja.waw.pl. Adam M. został doprowadzony do prokuratury na Mokotowie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę, 22 października. Przed samym Mostem Siekierkowskim nieoznakowany samochód policyjny zatrzymał BMW. Mundurowi w kominiarkach ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową wybili szybę i przez nią wyciągnęli zaskoczonego kierowcę. Wcześniej zablokowali przejazd trasą.

Policjanci z biura prasowego komendy stołecznej tego dnia nie chcieli ujawniać szczegółów „ze względu na dobro śledztwa”. Dzisiaj już wiadomo, że zatrzymany mężczyzna to Adam M. podejrzewany o przestępstwa narkotykowe. Pod przednim siedzeniem kierowcy policjanci znaleźli reklamówkę z owiniętą w folię białą substancją.

Mundurowi zatrzymali kierowcę Adama M. oraz pasażerkę Sylwię M. Następnie udali się do podwarszawskiej miejscowości, gdzie, jak wynikało z ich ustaleń, mogło znajdować się miejsce, w którym przechowywano narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli w magazynie dwie torby z roślinnym suszem, biały proszek oraz substancję w kostkach. Jak się potem okazało, wśród zabezpieczonych narkotyków było ponad dwa kilogramy kokainy, blisko kilogram marihuany oraz prawie trzy kilogramy substancji psychotropowych, które znajdują się na liście środków zabronionych. Czarnorynkowa wartość grama kokainy to co najmniej 250 złotych.

Po zebraniu materiału w sprawie policjanci doprowadzili zatrzymanych do mokotowskiej prokuratury. 35-letni Adam M. oraz 29-letnia Sylwia M. usłyszeli zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do dziesięciu lat więzienia. Mężczyzna odpowie za te przestępstwa w warunkach recydywy. Wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd.

przejeli-ponad-6-kg-narkotykow-most-siekierkowski-2 przejeli-ponad-6-kg-narkotykow-most-siekierkowski-3

przejeli-ponad-6-kg-narkotykow-most-siekierkowski-4 przejeli-ponad-6-kg-narkotykow-most-siekierkowski-5

przejeli-ponad-6-kg-narkotykow-most-siekierkowski-6 przejeli-ponad-6-kg-narkotykow-most-siekierkowski

Fot. policja.waw.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest