Nowa siedziba biblioteki i przedszkola w Lesznie [FOTO]

Najmłodsi mieszkańcy Leszna od kilkunastu dni mogą korzystać z powiększonej siedziby przedszkola przy ul. Polnej. W budynku funkcjonuje również gminna biblioteka.
nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno
Fot. UG Leszno. W otwarciu budynku wzięli udział m.in.: posłanka Anita Czerwińska i starosta powiatu warszawskiego zachodniego Jan Żychliński.

Uroczyste otwarcie nowej siedziby przedszkola i biblioteki w Lesznie miało miejsce 12 października. Wzięli w nim udział m.in. władze gminy, dyrektorki obu placówek, posłanka Anita Czerwińska, starosta powiatu warszawskiego zachodniego Jan Żychliński, którzy wspólnie przecięli wstęgę. Proboszcz parafii pw. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela Piotr Paweł Laskowski i proboszcz parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Lesznie Stefan Żaglewski poświęcili budynek.

Włodarze wyrazili przekonanie, że nowoczesne funkcjonalne przedszkole w Lesznie przyczyni się do stworzenia właściwych warunków dla prawidłowego rozwoju dzieci oraz będzie wizytówką gminy jako miejsca przyjaznego dla mieszkańców. Nowa siedziba biblioteki przysporzy z kolei nowych możliwości promocji czytelnictwa i rozwoju życia kulturalnego w gminie. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć spektakl przygotowany przez dzieci i nauczycieli z przedszkola i zwiedzić obiekt.

Nowa siedziba biblioteki ma powierzchnię 155 mkw. Jak podkreśla dyrektor placówki Bożena Sulik, duże pomieszczenia umożliwiają prowadzenie Dyskusyjnego Klubu Książki, lekcji bibliotecznych, zajęć dla dzieci i młodzieży, spotkań autorskich, nauki obsługi komputera dla seniorów i innych form działalności.

W przedszkolu z kolei zostały dobudowane nowe sale dydaktyczne z zapleczem magazynowym i łazienkami, sala wielofunkcyjna, korytarz i szatnia dla 200 dzieci, kuchnia z zapleczem, magazynami, pomieszczenia socjalne i sanitarne oraz kotłownia. Zagospodarowano również teren wokół budynku.

nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno-2 nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno-3

nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno-4 nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno-5

nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno-6 nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno-7

nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno-8 nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno-9

nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno-10 nowa-siedziba-przedszkola-i-biblioteki-leszno-11

Fot. UG Leszno

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Nowa siedziba biblioteki i przedszkola w Lesznie [FOTO]

  1. W tekst wkradła się mała nieścisłość. Mali mieszkańcy Leszna w domyśle wychowankowie PP Leszno, przez cały czas budowy uczęszczali na zajęcia. Przedszkole nieprzerwanie działało podczas remontu i rozbudowy. I jeszcze coś; nowe warunki ułatwią, uprzyjemnią a nie stworzą możliwości prawidłowego rozwoju dzieci