Pożar w Nowych Budach [FOTO]

W piątek, 21 października na jednej z posesji w Nowych Budach wybuchł pożar. Przyczyny pojawienia się ognia zbada policja.
pozar-stare-budy-radziejowice-pazdziernik-2016-4
Fot. archiwum KPPSP Żyrardów. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu ognia.

Pożar wybuchł około godz. 8.15. w domu, w miejscowości Nowe Budy (gmina Radziejowice). Na miejsce zostały wysłane cztery samochody Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) oraz dwa samochody z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z Radziejowic i Kuklówki Zarzecznej. W chwili dojazdu pożarem objęte było piętro i dach budynku.

Ogień ugaszono podając dwa prądy gaśnicze z zewnątrz przez okna oraz jeden od środka po klatce schodowej. Równolegle z gaszeniem pożaru strażacy zajęli się przeszukaniem pomieszczeń, na szczęście w środku nie było nikogo z lokatorów. W trakcie działań z budynku wyniesiono butlę z gazem, która groziła wybuchem. Po ugaszeniu ognia nadpalone meble i elementy wyniesiono na zewnątrz i przelano wodą, a następnie przewietrzono pomieszczenia. Na miejsce wezwano policję w celu przeprowadzenia dochodzenia co do przyczyn powstania pożaru. W ponad trzygodzinnych działaniach brało udział 30 strażaków.

pozar-stare-budy-radziejowice-pazdziernik-2016-2 pozar-stare-budy-radziejowice-pazdziernik-2016-3

pozar-stare-budy-radziejowice-pazdziernik-2016-5 pozar-stare-budy-radziejowice-pazdziernik-2016-7

pozar-stare-budy-radziejowice-pazdziernik-2016 pozar-stare-budy-radziejowice-pazdziernik-2016-6

Fot. archiwum KP PSP Żyrardów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest