Rekordowo niskie bezrobocie w Warszawie

Poziom bezrobocia w Warszawie wynosi zaledwie 3,1 proc. W całej Polsce bezrobocie jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej (UE) i wynosi około 5,9 proc.
bezrobocie-warszawa-sierpien-2016
Fot. geralt/pixabay.com. Stopa bezrobocia w Polsce jest obecnie jedną z najniższych w Unii Europejskiej.

Dane na temat bezrobocia w całej Europie opublikował Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej (UE). Wynika z nich, że stopa bezrobocia w strefie euro w sierpniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 10,1 proc. Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 10,0 proc.

Najniższy poziom bezrobocia zanotowano w Niemczech – 4,2 proc., a najwyższy – w Hiszpanii – 19,5 proc. W Polsce bezrobocie jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej (UE) i w sierpniu wyniósł około 5,9 proc. – Tym samym nasz kraj wyprzedził m.in. Danię i Belgię – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP). Przeciętna stopa bezrobocia w 28 krajach UE wyniosła 8,6 proc., wobec 8,6 proc. w poprzednim miesiącu.

Stopa bezrobocia w Warszawie należy do jednej z najniższych w Polsce i wynosi obecnie 3,1 proc. Biorąc pod uwagę duże miasta w lepszej sytuacji jest tylko Poznań, gdzie wskaźnik ten wyniósł 2,1 proc.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest