Rozpędzony tir wjechał w osobówkę. 21-letni kierowca zginął na miejscu [FOTO]

To już kolejny w ciągu ostatnich kilku dni dramatyczny wypadek samochodowy na terenie powiatu żyrardowskiego. Rozpędzony tir wjechał w osobowe renault. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.
wypadek-autostrada-a2-rozpedzony-tir-renault
Fot. KP PSP Żyrardów. W starciu z ogromnym tirem kierowca osobowego renault nie miał żadnych szans.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 6 października około godz. 11.30 na 413. kilometrze autostrady A2, na wysokości miejscowości Nowa Wieś, w gminie Wiskitki. Tak przebieg wypadku opisuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie asp. Agnieszka Ciereszko: – Osobowe renault zatrzymało się na pasie awaryjnym z powodu usterki. Pasażer w wieku 16 lat wysiadł z auta, żeby sprawdzić, co się stało. W tym momencie, z nieustalonych jeszcze przyczyn, w ten samochód uderzyła ciężarówka. 21-letni kierowca renault zginął na miejscu – mówi. Pasażer, który w tym czasie znajdował się poza pojazdem, wraz z kierowcą tira zostali przetransportowani do szpitala.

W akcji ratunkowej wzięły udział zastępy straży pożarnej z Wiskitek i Żyrardowa oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Na autostradzie przez kilka godzin panowały ogromne utrudnienia, ruch został wstrzymany od węzła Wiskitki w kierunku Łodzi. Na miejscu pracował prokurator. Kierowca tira został przebadany alkomatem, był trzeźwy.

wypadek-autostrada-a2-rozpedzony-tir-renault-2 wypadek-autostrada-a2-rozpedzony-tir-renault-3

wypadek-autostrada-a2-rozpedzony-tir-renault-4 wypadek-autostrada-a2-rozpedzony-tir-renault-5

Fot. KP PSP Żyrardów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest