Wiózł 3 kilogramy amfetaminy [FOTO]

Przejęta znaczna ilość narkotyków oraz zatrzymany 40-letni mężczyzna to wynik pracy stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 kilogramy amfetaminy oraz płyn, który trafił do badań.
wiozl-3-kilogramy-amfetaminy-3
Fot. policja.waw.pl. Mundurowi zabezpieczyli 3 kg narkotyków

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację, że 40-letni mieszkaniec województwa pomorskiego może przewozić większą ilość narkotyków. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna porusza się volkswagenem i niewykluczone, że będzie próbował dostarczyć amfetaminę do Elbląga. Stołeczni mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami z Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) zatrzymali na drodze krajowej nr 7 do kontroli volkswagena, za kierownicą auta siedział Przemysław Z. Policjanci dokładnie sprawdzili samochód. Na tylnej kanapie leżała torba z owiniętym w folię pakunkiem oraz butelka z nieznaną substancją. Kolejne paczki funkcjonariusze odkryli w pudełku po proszku do prania. Wszystko wskazywało na to, że biały proszek, który się tam znajdował to amfetamina.

Przemysław Z. został zatrzymany i przewieziony do stołecznej komendy. Zabezpieczone substancje trafiły do badań laboratoryjnych. Okazało się, że jest to ponad 3 kilogramy amfetaminy. Po zebraniu stosownego materiału w tej sprawie 40-latek został doprowadzony do prokuratury w Mławie, gdzie usłyszał zarzut. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za to przestępstwo grozi kara do dziesięciu lat więzienia.

wiozl-3-kilogramy-amfetaminy wiozl-3-kilogramy-amfetaminy-2

wiozl-3-kilogramy-amfetaminy-4 wiozl-3-kilogramy-amfetaminy-5

Fot. policja.waw.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest