Duża dotacja na zagospodarowanie zieleni w Piastowie

Urzędnikom z piastowskiego magistratu udało się pozyskać 5,5 mln zł na zagospodarowanie terenów zielonych w mieście. Za te pieniądze zostaną zrewitalizowane skwery, place i zieleńce oraz pasy zieleni przy głównych ciągach komunikacyjnych.
piastow-dotacja-zielen
Fot. piastow.pl. Dzięki pozyskanej dotacji tereny miejskie w Piastowie zupełnie zmienią oblicze.

Umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie projektu pn. „Poprawa jakości środowiska w Mieście Piastowie poprzez rozwój terenów zieleni” burmistrz Grzegorz Szuplewski podpisał w poniedziałek, 21 listopada. Dzięki tym funduszom, zostaną zmodernizowane, parki, zieleńce i skwery na placu Słonecznym, przy ul. 11 Listopada, w rejonie wiaduktu gen. Okulickiego, w parku im. Bogny i Jerzego Sokorskich, na placu Zgody, w parku przy osiedlu Sobieskiego i w zieleńcu przy ul. Warszawskiej. Zagospodarowane zostaną również fragmenty pasów zieleni przy Al. Tysiąclecia, Wojska Polskiego oraz ul. Warszawskiej, Sobieskiego, Harcerskiej, Kosińskiego i E. Orzeszkowej.

Powierzchnia przestrzeni objętej projektem wynosi 11,92 ha, natomiast powierzchnia terenów zielonych to 10,88 ha, w tym 0,4 ha nowo powstałych. Wybrane obszary po zakończeniu realizacji projektu będą w 91,28 proc. pokryte zielenią.

W sumie w tereny zielone w Piastowie zostanie zainwestowane prawie 6,5 mln zł, z czego 5,5 mln zł stanowi dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zadanie będzie realizowane w latach 2016-2018.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest