Strażnicy miejscy pomogą w uruchomieniu samochodu

Straż miejska kojarzy się zazwyczaj mieszkańcom z wlepianiem mandatów za różnego rodzaju wykroczenia. Okazuje się jednak, że mundurowi mają również „ludzką twarz”. W Żyrardowie pomogą kierowcom.
uruchomienie-samochod-zima-zyrardow-straz-miejska
Fot. UG Żyrardów. Za pomocą specjalistycznego urządzenia strażnicy miejscy pomogą wszystkim zmotoryzowanym.

W ubiegłych latach, w okresie zimy, funkcjonariusze straży miejskiej niejednokrotnie otrzymywali zgłoszenia od mieszkańców, którzy mieli trudności z uruchomieniem pojazdów, zwłaszcza gdy panowały siarczyste mrozy. – W związku z tym, analizując potrzeby z poprzednich lat i idąc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności, straż miejska zakupiła urządzenie Start Booster, służące do wspomagania rozruchu samochodu poprzez podłączenie go do rozładowanego akumulatora – informuje rzecznik prasowy żyrardowskiego ratusza Nina Mirgos-Kilanowska.

Nowy sprzęt będzie do dyspozycji wszystkich kierowców, którzy w momencie problemów z uruchomieniem samochodu, mogą zadzwonić do straży miejskiej pod numer telefonu 986 w godzinach 7.00-23.00. Dyżurny straży miejskiej wyśle funkcjonariuszy patrolu zmotoryzowanego we wskazane miejsce i udzieli pomocy przy uruchomieniu auta.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Strażnicy miejscy pomogą w uruchomieniu samochodu

  1. ile strażaki miejskie będą liczyć sobie za usługę “ładowanie na żądanie”, nie piszcie że za free, bo kto zapłaci za dojazd patrolu zmotoryzowanego, społeczeństwo ? czy odbiją sobie z mandatów za niewłaściwe parkowanie, chciałbym zobaczyć uzasadnienie biznesowe zakupu tych urządzeń z kasy społeczeństwa; bardziej jestem w stanie uwierzyć że zakup urządzeń jest na użytek wewnętrzny straży miejskiej by w silne mrozy móc spokojnie odpalić pojazd straży i jechać na miejsce wlepiania mandatów