Tragedia koło Starych Babic. Czad zabił dwóch mężczyzn

W miejscowości Blizne Jasińskiego doszło do zatrucia czadem. W jego wyniku zmarło dwóch mężczyzn.
smierc-czad-blizne-jasinskiego
Fot. Magnascan/pixabay.com. Czad, którym zatruli się mężczyźni, najprawdopodobniej wydobywał się z urządzenia do podgrzewania wody.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 7 listopada, około godz. 16. Straż pożarna w Błoniu otrzymała z pogotowia zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku jednorodzinnym przy ul. „Hubala” Dobrzańskiego w miejscowości Blizne Jasińskiego. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn. Strażacy błyskawicznie ich ewakuowali, niestety na pomoc było już za późno. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził ich zgon. Mężczyźni byli w wieku około 40 lat.

– Prawdopodobną przyczyną tragedii było wydobywanie się tlenku węgla z urządzenia gazowego służącego do podgrzewania wody – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu kpt. Kazimierz Jaworski. Dodaje, że urządzenia pomiarowe zarówno straży, jak i pogotowia ratunkowego wykazały, że normy stężenia czadu w powietrzu zostały znacznie przekroczone.

Na miejscu, oprócz pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, pojawili się również policjanci z komendy w Starych Babicach, pracownicy pogotowia gazowego oraz prokurator, który prowadził czynności śledcze.

Strażacy apelują o sprawdzenie drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych oraz zaopatrzenie się w czujki tlenku węgla, które niejednokrotnie ratowały ludzkie życie. Więcej informacji: http://zachodniemazowsze.info/2016/11/czad-ogien-obudz-swoja-czujnosc/.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest