Wymieniają wiaty na nowe

Na warszawskich przystankach coraz trudniej natknąć się na tzw. wiaty łazienkowskie. Większość została zastąpiona nowoczesnymi obiektami ustawianymi w ramach projektu „Przystanek komunikacji miejskiej”. Pozostałe ustępują miejsca kilkuletnim, estetycznym wiatom w dobrym stanie technicznym, które usunięto w związku z montażem nowych zadaszeń.
wiaty-przystankowe-wymiana-warszawa
Fot. ZTM Warszawa. Tzw. wiaty łazienkowskie powoli znikają z warszawskiego krajobrazu.

Pod koniec października 2014 roku – w ramach projektu „Przystanek komunikacji miejskiej” – rozpoczęto na szeroką skalę montaż nowych wiat przystankowych. Jednocześnie kilkuletnie wiaty w dobrym stanie technicznym, które ustąpiły miejsca nowoczesnym meblom miejskim zaczęto przenosić na przystanki dotychczas pozbawione zadaszeń, lub na których stały kilkudziesięcioletnie wiaty łazienkowskie lub typu Targówek.

Dotychczas przeniesiono ponad 200 wiat. W ostatnich tygodniach estetyczne, srebrno-stalowe wiaty z czerwonymi elementami ustawiono m.in. na przystankach: Cmentarz Północny-Brama Północna, Hłaski, Kopijników, Ołówkowa i Park Młociński. W najbliższym czasie planowane jest ustawienie wiaty na przystanku Olesin, który dotychczas nie był zadaszony. Wysłużone wiaty zostaną zastąpione nowszymi także na przystankach Grzybowa i Wspólna.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest