Chciała pomóc, straciła wszystkie oszczędności

75-letnia mieszkanka Żyrardowa straciła pieniądze i dokumenty po tym, jak wpuściła do domu kobiety, które poprosiły ją o drobną przysługę. Teraz mundurowi apelują: Bądź uprzejmy, ale nie daj się oszukać!
kradziez-zyrardow
Fot. pixabay.com. Policja apeluje, aby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób.

Gdy w czwartek, 15 grudnia 75-letnia mieszkanka Żyrardowa wracała do domu, przed blokiem zaczepiły ją dwie kobiety prosząc o pomoc z pozostawieniu wiadomości dla sąsiadki, której nie zastały w mieszkaniu. Poprosiły ją o kartkę i długopis, w tym celu poszły razem ze starszą panią do mieszkania. Tam jedna z nich poprosiła 75-latkę o zapisanie wiadomości dla sąsiadki, wtedy druga niezauważenie przeszukiwała sąsiedni pokój. Chwilę po tym jak kobiety wyszły z mieszkania, serdecznie dziękując za pomoc, seniorka zauważyła, że jedna z szuflad regału w drugim pokoju jest niedomknięta. Jak się okazało ukradziono jej pieniądze i ważne dokumenty. Funkcjonariusze cały czas pracują nad tym, aby zatrzymać sprawczynie kradzieży.

Mundurowi z Żyrardowa apelują do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia podejrzanych osób zawsze powiadamiali dyżurnego policji na nr alarmowy 112 lub 997.

Przestępcy znajdują nowe metody działania bazując na dobroci innych. Bądź uprzejmy, ale nie daj się oszukać – pamiętaj:

Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób

Nie trzymaj w domu kosztowności (dużej ilości gotówki, biżuterii)

Nie ufaj obcym, nie wpuszczaj ich do klatki schodowej, nie otwieraj obcym domofonu, wychodząc zamykaj drzwi do klatki.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest