Gimnazjalista okradał innych uczniów i pracowników szkoły

Gimnazjalista z terenu powiatu warszawskiego zachodniego warszawskiego okradał innych uczniów i pracowników szkoły. Przywłaszczył sobie nawet pieniądze pochodzące ze zbiórki na bezdomne zwierzęta.
gimnazjum-kradzieze-powiat-warszawski-zachodni
Fot. ilustracyjne/pixabay.com. Szesnastolatek kradł wszystko, co wpadło mu w ręce.

Jak ustalili mundurowi z komendy w Starych Babicach, 16-latek od początku roku na terenie placówki, do której uczęszcza, dokonywał kradzieży z plecaków innych uczniów bilonu o wysokich nominałach. Wśród pokrzywdzonych znaleźli się również pracownicy szkoły. Im młody złodziej ukradł markowe perfumy oraz aparat fotograficzny o wartości w sumie 1 tys. złotych. 16-latek odpowie również za kradzież 200 zł pochodzących ze zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny, do którego policjanci skierują zebrane w sprawie materiały z wnioskiem o wszczęcie postępowania wobec nieletniego.

Mundurowi nie chcą jednak ujawnić, kto jest uczniem-złodziejem, ani nawet miejscowości i gimnazjum, w których miały miejsce kradzieże. – W naszym powiecie są niewielkie miejscowości i od razu byłoby wiadomo, o kogo chodzi. Ten uczeń postąpił źle, ale nie chcemy ujawniać żadnych danych ze względu na reperkusje, które mogłyby go spotkać – tłumaczy oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest