Horror w Żabiej Woli. Policjanci zlikwidowali nielegalną ubojnię mięsa

Policjanci z grodziskiej komendy oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej z Pruszkowa zlikwidowali nielegalną ubojnię, z której niebadane mięso mogło trafiać bezpośrednio do sprzedaży. Teraz apelują: nie kupuj mięsa z niewiadomego źródła.
nielegalna-ubojnia-miesa-zabia-wola
Fot. Alexas Fotos/pixabay.com. Policjanci przestrzegają przed kupowaniem mięsa w niesprawdzonych miejscach.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 grudnia. Tego dnia przedstawiciele Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej (PIW) w Pruszkowie wraz z grodziskimi policjantami sprawdzili informację o miejscu nielegalnego uboju i rozbioru mięsa na terenie gminy Żabia Wola. W jednym z budynków znaleźli przygotowane do rozbioru tusze, a w bagażniku – worki z mięsem przygotowanym do sprzedaży.

Na terenie posesji odkryto również kilka dołów, w których zakopywane były odpady. Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zabezpieczyli ponad 1400 kg mięsa końskiego i wieprzowego oraz odpadów, które zostały przekazane do utylizacji. Funkcjonariusze ujawnili, że prace w ubojni wykonywane były w bardzo złych warunkach sanitarnych, niewłaściwymi narzędziami i w pomieszczeniu pozbawionym posadzki i bieżącej wody. Ponadto, mięso przygotowane do sprzedaży nie było poddawane obowiązkowym badaniom. Zebrane w tej sprawie materiały, po dokładnej analizie przez inspektorat, trafią do prokuratury. O ujawnionym miejscu, zagrażającym zdrowiu lub życiu ludzi, został powiadomiony również Powiatowy Inspektor Sanitarny (PIS).

Grodziscy policjanci przestrzegają przed kupowaniem tych produktów w niesprawdzonych miejscach. – Tego typu produkty najlepiej nabywać w placówkach handlowych, po sprawdzeniu daty przydatności do spożycia. Zachętą do zakupów nie powinna być niższa cena i łatwy dostęp do szerokiej oferty. Nieprzemyślane zachowanie w tym zakresie może narazić na zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia wiele osób, które będą spożywały np. wspólny świąteczny posiłek – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. szt. Katarzyna Zych.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie zdarzenie w naszym regionie. Pod koniec sierpnia nielegalną ubojnię, w której panowały skandaliczne warunki sanitarne, zlikwidowano w Szamotach koło Nadarzyna.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest