Ogromne ilości nielegalnego tytoniu w Grodzisku i Jankach. 22 mln zł strat Skarbu Państwa [FOTO, WIDEO]

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem i paserstwem wyrobami tytoniowymi. Zabezpieczyli 65 tysięcy paczek papierosów i ponad 27 ton krajanki tytoniowej. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosła ponad 22 mln zł.
nielegalny-tyton-grodzisk-janki
Fot. KSP Warszawa. W sprawie zatrzymano siedem osób.

Policjanci zajmujący się w Komendzie Stołecznej Policji zwalczaniem przestępczości gospodarczej od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie mieli trudnić się obrotem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze podczas kontroli drogowej pod Grodziskiem Mazowieckim zatrzymali ciężarowe iveco. Jak się okazało, w naczepie były przewożone papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Dalsze ustalenia doprowadziły policjantów do magazynu w Grodzisku Mazowieckim, gdzie nielegalny towar był składowany. Policjanci zabezpieczyli w sumie prawie 65 tysięcy paczek papierosów i zatrzymali pięciu mężczyzn: 44-letniego Dariusza K., 36-letniego Artura G., 33-letniego Piotra J., 29-letniego Macieja G i 23-letniego Cezarego L.

Analizując materiały sprawy, policjanci powiązali zatrzymania z innym realizowanym przez siebie postępowaniem, również dotyczącym przestępstw związanych z wyrobami tytoniowymi bez polskiej akcyzy. Tym sposobem dotarli do jednej z firm, której magazyn znajdował się w Jankach. Z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że może tam być przechowywany nielegalny tytoń. Podczas dokładnego przeszukania jednej z hal zauważyli ustawionych pod ścianą kilkadziesiąt kartonów. Po przeszukaniu okazało się, że znajduje się w nich nielegalna krajanka tytoniowa.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 137 kartonów, każdy o wadze 200 kg. W sumie było w nich ponad 27 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn: 52-letniego Michała P. i 39-letniego Remigiusza K.

Kwota uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wniosła ponad 22 mln zł.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam zostały im przedstawione zarzuty przechowywania papierosów i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się paserstwem i obrotem wyrobami akcyzowymi.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec całej siódemki areszt tymczasowy na trzy miesiące. Funkcjonariusze zajmujący się sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań.

168-66754 168-66756

168-66757 168-66758

168-66760 nielegalny-tyton-grodzisk-janki

Wideo można zobaczyć TUTAJ

Źródło: Komenda Stołeczna Policji Warszawa

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest