Pies przebywał w ciasnej klatce pełnej odchodów. Już go odebrano właścicielowi

Dzięki czujności strażników miejskich z Pruszkowa udało się uratować kolejnego zaniedbanego psa. Zwierzę przebywało w ciasnej klatce pełnej odchodów.
odebranie-psa-zbikow
Fot. strazmiejska.pruszkow.pl. Pies przebywał w warunkach urągających wszelkim standardom.

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada na Żbikowie. Jeden z pruszkowskich strażników miejskich, podczas wykonywania obowiązków służbowych, zauważył rażąco zaniedbanego psa. Zwierzę było przetrzymywane w ciasnej klatce, z której nie sprzątano jego odchodów. Stan legowiska i budy nie był z kolei w żaden sposób przygotowany do panujących warunków atmosferycznych. Również sam pies wyglądał na zaniedbanego.

W trakcie rozmowy z właścicielem strażnik z ekopatrolu ustalił że w takich warunkach pies żył od dłuższego czasu. Natychmiast została powołana komisja, która miała na celu ocenę, czy zwierzę może pozostać pod opieką takiej osoby. W skład komisji weszli: lekarz weterynarii, członek Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt, policjant oraz strażnik z ekopatrolu.

Po dokonanej kontroli, komisja podjęła decyzję o konieczności natychmiastowego odebrania psa jego właścicielowi. Mężczyzna nie przeciwstawił się decyzji i piesek bezpiecznie został przewieziony do schroniska w Milanówku, gdzie pod opieką weterynarza będzie dochodził do siebie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest