Pociągiem z Grodziska prosto do Krakowa

Już od najbliższej niedzieli, 11 grudnia mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego będą mogli skorzystać z bezpośredniego połączenia do Krakowa. Jest to możliwe dzięki uruchomieniu przez Koleje Mazowieckie (KM) nowych przystanków dla pociągu „Dragon”.
dragon-grodzisk-krakow
Fot. dragon.mazowieckie.com.pl. „Dragon” relacji Warszawa Wschodnia-Kraków Główny będzie zatrzymywał się w Grodzisku od 11 grudnia.

Nowy rozkład jazdy pociągu „Dragon” zacznie funkcjonować od 11 grudnia. Zgodnie z nim, skład wyruszy w trasę ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 7.09. W Grodzisku zatrzyma się o godz. 7.40. „Dragon”, złożony z klimatyzowanych, piętrowych wagonów będzie jeździł w soboty, niedziele i święta.

Wcześniejsze godziny odjazdu, dwa nowe przystanki oraz wysoki komfort jazdy – to wszystko oferuje pociąg „Dragon” relacji Warszawa Wschodnia-Kraków Główny. W podróży inauguracyjnej weźmie udział członek zarządu Kolei Mazowieckich (KM) Dariusz Grajda oraz przedstawiciele władz lokalnych w Miechowie i Grodzisku Mazowieckim. – Cieszymy się, że nasza oferta pociągu kursującego z Warszawy do Krakowa przypadła do gustu podróżnym. To połączenie to doskonały pomysł na tanie, szybkie i komfortowe dotarcie w ciekawy turystycznie rejon Polski – mówi Dariusz Grajda.

W podróż inaugurującą nowy rozkład jazdy „Dragon” wyruszy o 7.09 ze stacji Warszawa Wschodnia, do Krakowa dotrze o 10.20. W podróż powrotną z Krakowa do Warszawy wyjedzie o 15.48 a na miejsce dotrze o 18.46. Pociąg jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiada przewijaki dla niemowląt. Można nim nieodpłatnie przewieźć psa lub rower. Cena biletu normalnego to 40 złotych, studenci zapłacą 19,60 zł.

Władze Grodziska zachęcają mieszkańców do skorzystania z inauguracyjnego przejazdu z Grodziska do Krakowa. Jak mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński, im więcej osób będzie korzystało z takiego połączenia, tym większe są szanse na kolejne kursy pociągami pośpiesznymi.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest