Pogoda szaleje, kierowcy też. Wypadki w Błoniu, Lesznie, Pruszkowie, Piastowie. Uważajcie na siebie!

Silny wiatr, opady deszczu, śniegu i niska temperatura dają się wszystkim we znaki, również kierowcom. Czwartek, 1 grudnia był kolejnym dniem, w którym doszło do wielu wypadków i kolizji.
wypadki-blonie-pruszkow-piastow-leszno-komorow
Fot. OSP Błonie. W wypadku w Piorunowie zderzyły się ze sobą cztery samochody.

W powiecie warszawskim zachodnim niebezpieczne zdarzenia drogowe miały miejsce od samego rana. Około godz. 10.00 w Julinku, na drodze wojewódzkiej nr 579, doszło do czołowego zderzenia dwóch ciężarówek, w którym ucierpieli dwaj kierowcy. Obaj z obrażeniami zostali zabrani przez pogotowie do szpitala. Kierowcy podróżujący drogą nr 579 w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego musieli liczyć się z utrudnieniami trwającymi kilka godzin, wprowadzono ruch wahadłowy.

Pełne ręce roboty mieli strażacy z Błonia, którzy pomagali poszkodowanym kierowcom. Tuż przed godz. 14.00 w miejscowości Żukówka doszło do wypadku, w wyniku którego ucierpiały dwie osoby, zostały zabrane do szpitala. Kilka godzin później w Piorunowie, na drodze krajowej nr 92, zderzyły się ze sobą cztery samochody. Poszkodowana została jedna osoba, która również trafiła do szpitala.

Równie niebezpiecznie było w powiecie pruszkowskim. W Komorowie, na skrzyżowaniu ul. Brzozowej i Grodziskiej (droga wojewódzka nr 719) zderzyły się ze sobą osobowy opel i audi. Kierująca tym pierwszym autem trafiła do szpitala. Na drodze utworzyły się duże korki, które trwały kilka godzin. Z dużymi utrudnieniami w ruchu musieli liczyć się kierowcy poruszający się ul. Warszawską z Piastowa do Ursusa. Z powodu potrącenia pieszego przez samochód utworzył się korek od. os. Niedźwiadek do samego Piastowa. Samochód potrącił również pieszego na ul. Waryńskiego w Pruszkowie. Ciężko ranny mężczyzna trafił do szpitala w Warszawie.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne. Dlatego policjanci apelują do wszystkich – zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Wielu kierowcom wydaje się, że nawierzchnia jest czarna i sucha, tymczasem może być już przymrożona, a w związku z tym – śliska. W takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania. W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Trzeba uważać tym bardziej, że pogoda nadal nie będzie nas rozpieszczać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał serię ostrzeżeń I i II stopnia aż dla 14 województw. Porywisty wiatr i intensywne opady wystąpią również w naszym regionie. Szczególnie ślisko na drogach będzie nad ranem. Uważajcie na siebie w drodze do pracy i do szkoły i to zarówno na ulicach, jak i na chodnikach.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest