Dwa potrącenia w Pruszkowie, cztery osoby ranne

Do dwóch niebezpiecznie wyglądających wypadków doszło w środę, 21 grudnia. W Pruszkowie, na ul. Poznańskiej i w al. Wojska Polskiego, na przejściach dla pieszych, zostały potrącone w sumie cztery osoby.
potracenie-kobiet-pruszkow-grudzien-2016
Fot. archiwum. W wyniku wypadków cztery osoby zostały zabrane do szpitala.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godz. 15.15 w al. Wojska Polskiego. Kobieta jadąca oplem zafirą z Warszawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki wykonywała manewr zawracania i nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się fordowi galaxy. Tym drugim autem również kierowała kobieta. – Doszło do zderzenia dwóch pojazdów, w wyniku czego opel najpierw uderzył w sygnalizator świetlny, a następnie w dwie piesze stojące przed przejściem. Jedna z nich ma 17 lat, a druga 68. Obydwie z obrażeniami trafiły do szpitala – mówi st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zarówno kobieta kierująca oplem, jak i fordem były trzeźwe, nie odniosły żadnych obrażeń. Kierowcy poruszający się drogą wojewódzką nr 719 musieli liczyć się z utrudnieniami, prawy pas w kierunku Warszawy został bowiem zablokowany i ruch odbywał się wahadłowo.

Drugi wypadek miał miejsce przed godziną 17. W rejonie ul. Poznańskiej przez przejście dla pieszych za ul. Mostową przechodziła 70-letnia kobieta z ośmioletnią wnuczką. W tym momencie nie działał sygnalizator świetlny. Kobieta z dzieckiem zdążyły przejść przez jedną część pasów, ale na drugiej uderzył w nie osobowy saab. Obie ze złamaniami trafiły do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden pas drogi był zablokowany, w tym miejscu ruch również odbywał się wahadłowo. Dokładne przyczyny wypadku ustali policja.

Oba wypadki spowodowały w Pruszkowie ogromne korki, które trwały kilka godzin.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest