Sto nowych radiowozów dla Warszawy i okolic [FOTO]

Tabor warszawskiego garnizonu policji wzbogacił się o prawie sto nowych radiowozów. Zakup aut był możliwy dzięki wsparciu środków budżetowych policji przez lokalne samorządy. Łącznie na ten cel wydano ponad 6 mln zł.
nowe-radiowozy-policja-garnizon-warszawski-4
Fot. policja.waw.pl. Nowe radiowozy są nie tylko bezpieczne, ale i dobrze wyposażone.

W oficjalnym przekazaniu, które odbyło się na placu przed Pałacem Mostowskich w Warszawie, wzięli udział samorządowcy, policjanci oraz zaproszeni goście. Podczas uroczystości oficjalnie przekazano mundurowym kluczyki do 97 pojazdów służbowych, w tym 84 radiowozów oznakowanych i 13 nieoznakowanych. Dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych Warszawy, łącznie zakupiono 55 radiowozów.

Radiowozy posiadają dobre parametry techniczne. Są wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom bezpieczeństwo. Nowe samochody marek: kia, opel i skody, zakupione w tegorocznej akcji Sponsoring, zostały przekazane do użytkowania funkcjonariuszom we wszystkich komendach rejonowych, powiatowych oraz komisariatach specjalistycznych stołecznego garnizonu oraz do wydziałów KSP.

Komendant stołeczny policji insp. Robert Żebrowski podziękował za finansowe wsparcie zarówno władzom samorządowym, jak i Komendzie Głównej Policji. Podkreślał również dobrą współpracę z władzami samorządowymi, czego przykładem jest wsparcie mundurowym umożliwiające przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. – Cieszymy się, że mamy takich wypróbowanych partnerów w działaniach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy oraz powiatów i gmin podwarszawskich. Deklaruję, że policjanci każdego dnia będą spłacać ten ogromny dług wdzięczności swoją sumienną służbą na rzecz społeczności garnizonu stołecznego – powiedział.

Z kolei prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że przekazywane dziś pojazdy służbowe stanowią kolejne wsparcie w ciągu ostatnich lat dla stołecznych funkcjonariuszy. Dodała także, że poziom bezpieczeństwa w stolicy od wielu lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, co jest zasługą policjantów. – Nowe radiowozy to znacząca pomoc dla skutecznie działającej policji. Uważam, że są to bardzo dobrze zainwestowane przez samorząd środki, podobnie jak pieniądze przekazywane na m.in. służby ponadnormatywne w policji czy nowy sprzęt dla laboratorium – powiedziała.

Na zakończenie uroczystości radiowozy poświęcili: kapelan stołecznych policjantów ks. Józef Jachimczak oraz naczelny prawosławny kapelan policji ks. Andrzej Bołbot.

nowe-radiowozy-policja-garnizon-warszawski-4 nowe-radiowozy-policja-garnizon-warszawski-5

nowe-radiowozy-policja-garnizon-warszawski-6 nowe-radiowozy-policja-garnizon-warszawski-7

nowe-radiowozy-policja-garnizon-warszawski-8 nowe-radiowozy-policja-garnizon-warszawski-9

nowe-radiowozy-policja-garnizon-warszawski-9 nowe-radiowozy-policja-garnizon-warszawski

Fot. policja.waw.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest