Wywozili drewno z Kampinosu. Zatrzymał ich policjant po służbie

Policjant wydziału kryminalnego komendy w Starych Babicach wracając po służbie do domu zauważył wyjeżdżający z lasu samochód. Pojazd ciągnął za sobą przyczepkę załadowaną dużą ilością drewna....
kradziez-drewna-kampinos
Fot. sweetaholic/pixabay.com. Mężczyźni kradli drewno z Kampinoskiego Parku Narodowego.

Wieczorem policjant z wydziału kryminalnego komendy w Starych Babicach wracając po służbie do domu zauważył wyjeżdżający z lasu samochód. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pojazd ciągnął za sobą przyczepkę załadowaną dużą ilością drewna. Funkcjonariusz o swoich spostrzeżeniach poinformował dyżurnego komendy, a sam udał się za samochodem. Ten zatrzymał się przy jednej z posesji na terenie kampinoskiej gminy. Wtedy policjant wylegitymował kierowcę oraz jego pasażera. Podczas interwencji mężczyźni przyznali, że nie mieli pozwolenia na wywiezienie drewna z terenu Kampinoskiego Parku Narodowego. Damian O. i Michał M. zostali zatrzymani do wyjaśnienia tej sprawy.

W tym czasie na miejsce dojechała również załoga z posterunku w Kampinosie. Policjanci sprawdzili dokumenty niezbędne podczas kontroli drogowej. Wtedy okazało się, że 19-letniego kierowcę do czerwca przyszłego roku obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny auta, którym poruszali się mężczyźni, ponieważ nie miał ważnych badań technicznych.

Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży wartego ponad 600 zł drewna. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa. Dodatkowo Damian O. odpowie jeszcze za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest