Wzywają prezydenta Dudę do zrzeczenia się urzędu. „Demokracji w Polsce już nie ma i naszym krajem rządzi dyktatura”

Ponad 25 tys. internautów podpisało petycję, w której wzywają Andrzeja Dudę do zrzeczenia się urzędu prezydenta. Docelowo organizatorzy chcą zebrać milion podpisów.
petycja-zrzeczenie-sie-urzedu-andrzej-duda
Fot. Lukas Plewnia/wikipedia.org. Zdaniem autorów petycji, działania podejmowane przez Andrzeja Dudę „szkodzą Polsce i Polakom”.

W internecie pojawiła się petycja, której autorzy uważają, że Andrzej Duda nie jest godny sprawowania urzędu głowy państwa. Ich zdaniem, prezydent wielokrotnie i świadomie łamał konstytucję oraz podstawowe prawa demokracji. – Już na początku swojej prezydentury, postąpił Pan niegodnie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, szkalując swój kraj za granicą. Zrobił Pan to w imię doraźnych interesów politycznych swojej macierzystej partii Prawa i Sprawiedliwości. Było to niedopuszczalne i niezrozumiałe zachowanie dla każdego ciężko pracującego Polaka i patrioty, przez co po raz pierwszy pokazał Pan, że wbrew temu co Pan mówi nie jest Pan Prezydentem, wszystkich Polaków, ale Prezydentem politycznym jednej partii – można przeczytać w petycji.

Zdaniem autorów apelu, ułaskawienie partyjnego kolegi Mariusza Kamińskiego, tajne, nocne spotkania z prezesem jednej z partii politycznych, łamanie konstytucji – to działania, które pokazują, że Andrzej Duda nie jest prezydentem samodzielnym i zdolnym do podejmowania własnych, apolitycznych decyzji. – Jest Pan sterowany i kieruje Panem wyłącznie interes partii Prawo i Sprawiedliwość, zamiast dobro Polski i wszystkich Polaków – zwracają się do Andrzeja Dudy autorzy. I dalej: – Jest Pan zdolny w imię tych interesów, posunąć się nawet do łamania Konstytucji, której powinien być Pan pierwszym strażnikiem i ignorowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego oraz świadomego i rażącego łamania prawa i podstawowych wartości obywatelskich, przez co jest Pan niegodny sprawowania urzędu Prezydenta. Powinien być Pan za to i mamy nadzieję, że będzie pociągnięty do odpowiedzialności i postawiony przed Trybunałem Stanu.

Autorzy petycji podkreślają również, że działania podejmowane przez prezydenta szkodzą Polsce i Polakom, podważają wiarygodność naszego kraju na arenie międzynarodowej i „jesteśmy o krok od sytuacji, w której można powiedzieć, że demokracji w Polsce już nie ma i naszym krajem rządzi dyktatura”.

Do tej pory petycję podpisało ponad 25 tys. osób. Organizatorzy docelowo chcą zebrać milion podpisów.

Petycję można znaleźć TUTAJ

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

4 komentarzy dla “Wzywają prezydenta Dudę do zrzeczenia się urzędu. „Demokracji w Polsce już nie ma i naszym krajem rządzi dyktatura”

  1. “postąpił Pan niegodnie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, szkalując swój kraj za granicą”

    Platfusy , koderaści , Nowośmieszni i reszta czerwonego bydła ma chyba amnezję. Co ja kco ale to ta swołocz szkaluje Polskę w PE. W końcu jest prezydent który nie donosił do SB- na kolegów , nie jest alkoholikiem i nie kradnie obrazów i sokowirówek z Pałacu Prezydenckiego.

  2. Jeżeli jest dyktatura to o co tym wszystkim plugawym lewakom przecież za dyktatury było im najlepiej !