Groźny pożar w Żyrardowie. Strażacy musieli użyć aparatów oddechowych [FOTO]

Strażacy z powiatu żyrardowskiego sylwestrowe popołudnie spędzili w akcji gaszenia domu jednorodzinnego. Pożar wybuchł na posesji przy ul. Mostowej.
pozar-ul-mostowa-zyrardow
Fot. OSP Korytów. Pożar wybuchł prawdopodobnie na skutek nieszczelności przewodu kominowego.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 31 grudnia. Prawdopodobnie na skutek nieszczelności przewodu kominowego wybuchł pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Mostowej w Żyrardowie. W akcji gaśniczej wzięło udział 30 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Żyrardów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Żyrardowa, Radziejowic i Korytowa. – Strażacy podawali dwa prądy wody do środka cały czas pracując w aparatach oddechowych. Z uwagi na palną konstrukcję ścian i stropów konieczna była rozbiórka tych elementów i przelewanie ich wodą – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie mł. brygadier Piotr Grzelecki.

Na miejsce akcji przybył prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński. Trwała ona prawie do południa, 1 stycznia. Na szczęście nikomu z domowników nic groźnego się nie stało. Opuścili oni budynek przed przybyciem ratowników. Szczegółowe przyczyny zdarzenia będzie badać żyrardowska policja.

pozar-ul-mostowa-zyrardow pozar-ul-mostowa-zyrardow-2

pozar-ul-mostowa-zyrardow-4 pozar-ul-mostowa-zyrardow-3

Fot. OSP Korytów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest