Mieszkańcy Łomianek posprzątają po swoich psach

Na terenie gminy Łomianki zamontowano specjalne zasobniki z torebkami na psie odchody. Władze mają nadzieję, że dzięki temu więcej osób będzie sprzątać po swoich pupilach.
torebki-na-psie-odchody-lomianki
Fot. lomianki.pl. Władze Łomianek maja nadzieję, że dzięki montażowi zasobników z torebkami coraz więc osób będzie sprzątać po swoich psach.

Trawniki i chodniki „usiane” psimi odchodami – to problem, z którym boryka się niemal każda gmina. Mimo że coraz więcej mieszkańców sprząta po swoich czworonogach, to jednak wciąż nie brakuje osób, które tego nie robią. Tak jest również w Łomiankach. Chcąc zachęcić mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach, na terenie gminy zainstalowano 50 specjalnych zasobników na torebki na psie odchody. Estetyczne, kolorowe urządzenia zostały zamontowane w miejscach najbardziej uczęszczanych: w pobliżu chodników oraz terenów zielonych. – Gminie zależy na utrzymaniu porządku na trawnikach i chodnikach, w związku z tym umożliwiła właścicielom psów łatwiejszy dostęp do woreczków na odchody. Torebki po użyciu można wyrzucić do najbliższego kosza na śmieci – informują urzędnicy z Łomianek.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Mieszkańcy Łomianek posprzątają po swoich psach

  1. Każda taka akcja z jednej strony mnie cieszy – ludzie mają więcej możliwości, aby faktycznie posprzątać po swoim pupilu, a z drugiej strony, trochę smuci – gdyż każdy powinien sam poczycnić kroki mające na celu sprzątanie po swoim piesku. Sama od lat kupuję woreczki na stronie eko-arkady,tak jak od lat sama kupuję sobie papier toaletowy.