Most w Błoniu gotowy

Od kilku dni kierowcy mogą już korzystać z nowego mostu przy ul. Poniatowskiego w Błoniu. Przeprawę oddano do użytku po trwającej pół roku przebudowie.
most-blonie-remont
Fot. Powiat warszawski zachodni. Budowa nowego mostu pochłonęła 880 tys. zł.

Most na rzece Rokitnicy w Błoniu przy ul. Poniatowskiego był mocno zniszczony i od dawna wymagał remontu. Nie spełniał wymagań nowoczesnej przeprawy: był zbyt wąski, nie istniała w tym miejscu ścieżka rowerowa, ani chodnik.

Władze powiatu warszawskiego zachodniego, który jest zarządcą ul. Poniatowskiego, już dawno myślały o budowie zupełnie nowego mostu, jednak realizacja zadania przekraczała możliwości finansowe samorządu. Wykonano dokumentację projektową i czekano na uzyskanie dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Wreszcie udało się. Powiat otrzymał pozytywną decyzję z resortu dotyczącą dofinansowania w wysokości około 715 tys. zł. Do inwestycji dołożyła się również gmina Błonie. Łączny koszt zadania wyniósł 880 tys. zł.

W miejsce starego mostu powstał nowy obiekt żelbetowy o szerokości 6 metrów z chodnikiem i ścieżką rowerową. Przebudowano dojazdy wraz ze skrzyżowaniami z drogami gminnymi, kanalizację sanitarną i deszczową, ułożono nawierzchnię, zamontowano balustrady, bariery i poręcze, wykonano schody skarpowe. Same skarpy zostały uformowane i umocnione, podobnie jak brzegi i dno koryta rzeki.

– W dniu dzisiejszym na moście w Błoniu przywrócono stałą organizację ruchu drogowego. Most został wykonany od nowa, powstał nowoczesny obiekt o dużej wytrzymałości, który powinien przetrwać wiele lat – napisał kilka dni temu na swoim profilu na Facebooku wicestarosta powiatu warszawskiego zachodniego Paweł Białecki.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest