Najlepsi posłowie wybrani. To Paweł Kukiz i Kamila Gasiuk-Pihowicz

Kamila Gasiuk-Pihowicz została najlepszą posłanką, a Paweł Kukiz – najlepszym posłem ubiegłego roku. Tak zadecydowali czytelnicy plebiscytu zorganizowanego przez portal parlamentarny.pl.
najlepsi-poslowie-parlamentarny-pl-kukiz-gasiuk-pihowicz
Fot. Adrian Grycuk/wikipedia.org. Paweł Kukiz zdobył w plebiscycie aż 81,3 proc. poparcia.

Portal parlamentarny.pl plebiscyt na najlepszego posła i najlepszą posłankę zorganizował z okazji pierwszej rocznicy wyborów do Sejmu i Senatu w 2015 roku. Czytelnicy serwisu zadecydowali, że najlepszymi posłami ubiegłego roku jest Kamila Gasiuk-Pihowicz i Paweł Kukiz. To właśnie oni zdobyli największy odsetek pozytywnych głosów w stosunku do ogólnej liczby wskazań. Paweł Kukiz zdobył ich 81,3 proc., a Kamila Gasiuk-Pihowicz – 59,23 proc.

Kamila Gasiuk-Pihowicz ma 33 lata, z zawodu jest prawniczką. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego i licencjackie (na kierunku finanse i bankowość) w Szkole Głównej Handlowej. Działała m.in. w Fundacji Dialogu Między Narodami i w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. W 2015 roku została posłanką z ramienia partii Nowoczesna. Gasiuk-Pihowicz jest mężatką, ma dwoje dzieci.

Paweł Kukiz ma 53 lata. Jest znanym muzykiem i wokalistą, byłym liderem kilku zespołów m.in. Aya RL, Emigranci, Piersi. Studiował administrację na Uniwersytecie Wrocławskim oraz prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim, jednak żadnego z tych kierunków nie ukończył. W 2015 roku kandydował w wyborach prezydenckich, w których zdobył trzecie miejsce. Założyciel KWW Kukiz’15, z ramienia tego komitetu zdobył mandat poselski. Stoi na czele Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15, które dąży m.in. do wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Paweł Kukiz jest żonaty, ma trzy córki.

najlepsi-poslowie-parlamentarny-pl-kukiz-gasiuk-pihowicz-2  najlepsi-poslowie-parlamentarny-pl-kukiz-gasiuk-pihowicz

Fot. Adrian Grycuk/wikipedia.org

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest