Ordynarna tuba propagandowa? Żądają usunięcia mediów narodowych z pakietów telewizji kablowych i cyfrowych

– W ciągu ostatniego roku tzw. media publiczne (tj. TVP oraz PR) zostały przez rządzącą partię gruntownie przerobione na ordynarną tubę propagandową, której jedynym celem jest sławienie wątpliwych osiągnięć PiS oraz szkalowanie opozycji – piszą autorzy petycji, która kilka dni temu pojawiła się w internecie. Domagają się oni usunięcia programów Telewizji Polskiej i Polskiego Radia z pakietów operatorów kablowych i cyfrowych.
usuniecie-tvp-pr-telewizje-kablowe-cyfrowe-petycja
Fot. funnytools/pixabay.com. Zdaniem autorów petycji, media publiczne nie różnią się obecnie niczym od propartyjnej propagandy z czasów Gomułki

Petycja skierowana do operatorów telewizji kablowych i cyfrowych pojawiła się w internecie w środę, 25 stycznia a już podpisało ją ponad 2900 osób. Docelowo autorzy chcą zdobyć 3 tys. podpisów. Ich zdaniem, media publiczne obecnie niczym nie różnią się w swym przekazie od siermiężnej, propartyjnej propagandy z czasów Gomułki, w niczym też nie przypominają mediów niezależnych, obiektywnych i pluralistycznych. – Jednocześnie trwają prace nad zmuszeniem wszystkich obywateli do finansowania tej haniebniej działalności, co jest wyrazem wyjątkowej bezczelności i cynizmu obecnej władzy. Nie ma na to naszej zgody! – napisano w petycji.

Dlatego też autorzy domagają się wyłączenia z pakietów kanałów telewizyjnych oraz radiowych wszelkich mediów państwowych: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP HD, TVP Regionalnych, PR1, PR2, PR3, PR4, etc. Chcą tego, nawet jeśli usuniecie programów nie łączyłoby się z obniżeniem opłaty uiszczanej za świadczone usługi. – Pragniemy w ten sposób wyrazić nasz sprzeciw wobec bezwzględnego i totalnego zawłaszczania przez obecną władzę wszelkich możliwych obszarów Państwa, bez poszanowania obowiązującego prawa, a przede wszystkim – wobec cynicznego niszczenia polskiej demokracji oraz spektakularnych osiągnięć naszej Ojczyzny z ostatniego ćwierćwiecza. Petycję podpisali Zniesmaczeni Obywatele III RP. Można ją znaleźć TUTAJ.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu w internecie pojawiła się podobna petycja, tyle że skierowana do Krajowej Radiofonii i Telewizji (KRRiTV). Dotyczy ona odebrania koncesji stacji TVN i TVN24. Swój postulat autorka uzasadniła manipulacją, wprowadzaniem widzów w błąd, a także „szczuciem przeciw sobie grupy Polaków”. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

5 komentarzy dla “Ordynarna tuba propagandowa? Żądają usunięcia mediów narodowych z pakietów telewizji kablowych i cyfrowych

  1. TVN jest za to tubą propagandową PO , Nowośmiesznych i KODerastów z SB-ecją na czele…Mogą sobie pomarzyć nikt się z operatorów na to nie zdecyduje bo w Polsce większość stanowią normalni ludzie. Za rządów PO-PSL było odwrotnie.

  2. Co za problem ?! Najprosciej n ie ogladac . Ja tak robie. Odcialem sie, jest internet , mozna wiadomosci czerpac z netu

  3. Drobne sprostowanie: organizatorzy domagają się MOŻLIWOŚCI USUNIĘCIA, a nie usunięcia mediów rządowych z pakietów. Jeśli ktoś chce to oglądać, powinien mieć taką możliwość. Ponadto petycja nie jest zaplanowana na konkretną ilość podpisów.

  4. Autorzy “petycji” nie będą nikomu narzucać, co ludzie mają oglądać i czego słuchać. Niech nie zawracają gitary. Mogą sobie odciąć znienawidzone programy, albo przełączyć na niejaką pochamke.