Pijany jeździł po Ożarowie. Jeden z kierowców zabrał mu kluczyki

Jeden z kierowców poruszający się po ulicach Ożarowa Mazowieckiego miał podejrzenia, że jadący przed nim mężczyzna może być pijany. Błyskawicznie zareagował – zgłosił sprawę na policję i zabrał pijakowi kluczyki od auta.
ozarow-pijany-kierowca-wyjal-kluczyki-ze-stacyjki
Fot. bytom.slaskapolicja.gov.pl. Badanie alkomatem wykazało, że pijany kierowca miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 17 stycznia. Około godz. 16.00 do dyżurnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim dodzwonił się mężczyzna, który poinformował, że jadący przed nim mężczyzna może być pijany. Świadczył o tym styl jazdy m.in. zjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu. Widząc to, jeden z kierowców postanowił jechać za autem i na bieżąco przekazywać swoją lokalizację dyżurnemu.

W pewnym momencie kierowca lublina zatrzymał się w okolicy sklepu. Z samochodu chwiejnym krokiem wysiadł mężczyzna, po czym ponownie do niego wsiadł. W tym czasie świadek zdarzenia podszedł do auta. Gdy wyczuł woń alkoholu od kierowcy, zgasił silnik i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. W tym czasie na miejsce dojechali policjanci, którzy sprawdzili stan trzeźwości 57-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Sprawą zajmują się ożarowscy policjanci, którzy przedstawią kierowcy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest