Pożar w Pruszkowie. Trzeba było ewakuować mieszkańców

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy domu wielorodzinnego mieszczącego się w Pruszkowie przy ul. Szczęsnej 4. Na strychu budynku wybuchł groźnie wyglądający pożar.
pozar-pruszkow-ul-szczesna
Fot. Jarosław Jaworski/OSP Piastów. W akcji ratunkowej wzięły udział zastępy straży z Pruszkowa i Piastowa.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 stycznia. Około godz. 14.00 mieszkańcy kamienicy przy ul. Szczęsnej 4 zauważyli dym wydobywający się z jednego z pomieszczeń. Natychmiast zadzwonili po straż pożarną. Na miejsce przyjechało pięć zastępów – cztery z Pruszkowa i jeden z OSP Piastów. Okazało się, że dym wydobywa się ze strychu. To nieużytkowe pomieszczenie, w którym mieszkańcy przechowywali stare meble i inne, tego rodzaju sprzęty.

Chociaż pożar początkowo wyglądał dość groźnie, na szczęście nikt w nim nie ucierpiał. – Strażacy ewakuowali z budynku cztery osoby – poinformowano nas w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. Przyczyna wybuchu ognia nie jest znana, ustalaniem wszelkich okoliczności zdarzenia zajmie się policja.

W poniedziałkowe popołudnie kierowcy poruszający się w okolicach ul. Szczęsnej, Chopina i al. Niepodległości musieli liczyć się z utrudnieniami, policja zabezpieczała bowiem miejsce akcji ratunkowej.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest