Zabił na pasach czternastolatkę, dostał karę 4,5 roku więzienia

Warszawski sąd wydał wyrok w sprawie Kamila G., który na Pradze Północ śmiertelnie potrącił 14-letnią dziewczynę. Mężczyzna ma spędzić w więzieniu 4,5 roku.
kamil-g-wyrok
Fot. succo/pixabay.com. Sąd skazał Kamila G. na 4,5 roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 lipca ubiegłego roku. Tego dnia 26-letni Kamil G. z dużą prędkością poruszał się swoją sportową hondą civic na ul. Targowej w Warszawie. Efektem brawurowej jazdy było śmiertelne potrącenie 14-letniej Klaudii G. Siła uderzenia była tak duża, że ciało ofiary przeleciało nad samochodem kilkadziesiąt metrów. Dziecko zmarło w wyniku odniesionych obrażeń. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy. Postawiono mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i aresztowano.

Według opinii biegłych, Kamil G. feralnego dnia mógł poruszać się po praskich ulicach z prędkością nawet ponad 100 km na godzinę. Wiadomo już, że kiedy zbliżał się do skrzyżowania włączyło się pomarańczowe światło. 14-letnia Klaudia wbiegła na pasy, ponieważ wypadła jej piłka.

Kamil G. to notoryczny pirat drogowy, któremu policja już wcześniej odbierała prawo jazdy. Mimo braku uprawnień, wciąż wsiadał za kierownicę. Mężczyzna odzyskał prawo jazdy w lutym 2015 roku. Wcześniej stawiano mu też zarzuty oszustw, wyłudzeń i składania fałszywych zeznań.

W sprawie śmiertelnego potrącenia Klaudii G. prokuratura domagała się skazania Kamila G. na sześć lat więzienia. Sąd wydał łagodniejszy wyrok – 4,5 roku pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez dziesięć lat. Sąd wziął pod uwagę fakt, że Klaudia wbiegła na jezdnię na czerwonym świetle, ale jednocześnie podkreślił, że do tragedii by nie doszło, gdyby mężczyzna jechał z przepisową prędkością. Wyrok nie jest prawomocny.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest