Bomba w Biedronce? Trzeba było ewakuować klientów ze sklepów w całej Warszawie

Duże kłopoty ze zrobieniem zakupów we wtorkowe popołudnie mieli klienci popularnej sieci sklepów Biedronka. Wszystko z powodu informacji o podłożonym ładunku wybuchowym w jednej z placówek.
biedronka-bomba-warszawa
Fot. zoliborz.policja.waw.pl. Mundurowi bardzo poważnie traktują każdy sygnał o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 14 lutego. Około godz. 16.00 stołeczna policja otrzymała anonimową informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym ze sklepów sieci Biedronka. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Trzeba było dokładnie skontrolować dyskonty w całej Warszawie. Z tego powodu, klienci musieli zostać ewakuowani z większości z nich. A to niemała operacja, Biedronka posiada bowiem w Warszawie ponad 100 sklepów. Ładunku nie znaleziono w żadnym z nich.

Mimo że alarm był fałszywy, policjanci nigdy nie lekceważą tego rodzaju sygnałów i dokładnie je sprawdzają. Po wszystkim ścigają dowcipnisia, który naraził postronne osoby na stres, a mundurowym przysporzył dodatkowej pracy. Jak pokazują statystyki, większość osób wszczynających fałszywe alarmy jest identyfikowana i karana. Sprawcy, który poinformował o podłożeniu bomby w warszawskiej Biedronce, grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności i odpowiedzialność finansowa za spowodowane szkody.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest