Fatalny stan dróg w Piastowie, a remontów jak na lekarstwo

Mieszkańcy Piastowa narzekają na zły stan nawierzchni wielu ulic. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie remonty będą prowadzone jedynie doraźnie, gruntowna przebudowa jest planowana tylko na czterech drogach.
remont-drog-piastow-2017
Fot. MK. Stan wielu dróg w Piastowie wymaga gruntownej naprawy.

Dziury, wertepy, koleiny, zalegające błoto – tak obecnie wygląda stan wielu piastowskich ulic. Mieszkańcy narzekają, że nie dość, że nawierzchnie są w opłakanym stanie, to na dodatek nie są odśnieżane. – Na ul. Kopernika można stracić koło, Klonowa też już dawno powinna zostać wyremontowana, a Norwida to nie droga, to stare połamane płyty. Wstyd, że w XXI wieku, tuż obok stolicy Polski  ulice są w tak opłakanym stanie – mówi nasz czytelnik, pan Adam. Lista drogowych inwestycji do realizacji w Piastowie jest dużo dłuższa, kłopot w tym, że brakuje na nie pieniędzy. W 2015 roku rozpoczęła się budowa odwodnienia północnej strony miasta. W ramach zadania rozbudowano sieć wodno-kanalizacyjną i przy okazji częściowo naprawiono nawierzchnie. Ponadto zmodernizowano niecałe 4 km pozostałych ulic, ale to tylko kropla w morzu potrzeb.

Piastów jest jedną z najbiedniejszych miejscowości w naszym regionie, dlatego też i w tym roku nie ma co marzyć o gruntownej przebudowie miejskich dróg. Na ten cel przeznaczono nieco ponad 4 mln zł. W planach jest m.in. przebudowa ul. Łowickiej, Sokolej, Klonowej i Sobieskiego oraz opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę ul. Żółkiewskiego, Ogińskiego, Barcewicza, Brzozowej, Norwida i Pokoju. Systematycznie prowadzone są również remonty cząstkowe. Poza tym 1 mln zł zostanie przeznaczony na budowę wodociągów przy ul. Łukasińskiego, Prądzyńskiego, Wysockiego i Żbikowskiej, po której nawierzchnie również będą musiały zostać naprawione.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest