Kilogram marihuany zakopał w ziemi

Nawet do 10 lat więzienia grozi 22-letniemu mężczyźnie, który prowadził własną uprawę konopi. Policjanci zabezpieczyli u niego kilogram marihuany, dużą ilość woreczków foliowych i wagę.
uprawa-konopi-ozarow
Fot. Komenda Powiatowa Policji Stare Babice. Mundurowi zabezpieczyli w sumie 1 kg suszu.

Dochodziła godz. 20.30, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zauważyli w odosobnionym i zacienionym miejscu zaparkowany samochód. Nieopodal, w pobliskich zaroślach, stał mężczyzna. Mundurowi chcieli poznać powód, dla którego kierowca zatrzymał się w tak ustronnym i odludnym miejscu. Policjanci jednak nie dali wiary jego wyjaśnieniom, a gdy sprawdzili miejsce w zaroślach, w których chwilę wcześniej przebywał mężczyzna, znaleźli woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana.

Jak ustalili funkcjonariusze, pochodziła ona z własnej uprawy krzaków konopi, którą mężczyzna, po wysuszeniu i zapakowaniu do słoików, zakopał w pobliżu. Policjanci wykopali łącznie sześć słoików i dwa pudełka plastikowe z zawartością suszu roślinnego. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli kilogram marihuany, dużą ilość woreczków foliowych, a w miejscu zamieszkania 22-latka – również wagę elektroniczną. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest