Nielegalna rozlewnia perfum zlikwidowana przez CBŚP. Przestępcy podrabiali też markową odzież [FOTO, WIDEO]

Ponad 300 tys. flakonów (10 tys. litrów/10 ton) markowych perfum o wartości ponad 10 mln zł zabezpieczyli policjanci CBŚP i celnicy z Warszawy w nielegalnej rozlewni oraz pięciu magazynach w powiecie grodziskim i pruszkowskim. Funkcjonariusze zatrzymali 28 osób.
podrabiane-perfumy-ubrania-milanowek-biskupice-3
Fot. cbsp.policja.pl. 21 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Do pierwszego zatrzymania doszło podczas przeładunku towaru. Policjanci zatrzymali kuriera i osoby trudniące się handlem podrobionym towarem. Funkcjonariusze CBŚP i Izby Celnej z Warszawy przeprowadzili jednocześnie w 26 lokalizacjach powiatu pruszkowskiego i grodziskiego akcję zatrzymań 28 osób zamieszanych w proceder obrotu podrobionymi perfumami.

W Milanówku policjanci trafili do nielegalnej rozlewni perfum, gdzie znajdowały się plastikowe kanistry z perfumami (z nazwami producentów), fiolki i maszyny do napełniania flakonów. Magazyny z gotowym towarem znajdowały się w miejscowościach: Opacz Kolonia, Michałowice, Milanówek, Biskupice i Piastów. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli podrobione perfumy znanych światowych marek. Policjanci i celnicy weszli również do drukarni, gdzie produkowane były opakowania oraz do pakowalni podrobionych produktów, gdzie zabezpieczono 18 palet tzw. „poligrafii” – opakowań do konfekcjonowania kosmetyków. W miejscowości Biskupice, oprócz nielegalnych perfum, zabezpieczono ponad 7 tys. ubrań z podrobionymi znakami towarowymi producentów znanych światowych marek.

Policjanci w różnych miejscowościach na Mazowszu zatrzymali w sumie 28 osób związanych z przestępczym procederem. 21 z nich usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Z procederu sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu. Policjanci zabezpieczyli dwa samochody o wartości ponad 300 tys. zł oraz około 100 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie w stosunku do jednej osoby sąd zastosował tymczasowe aresztowanie, pozostałe czeka policyjny dozór. Jak informuje oficer prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) kom. Agnieszka Hamelusz, sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań. Dalszy nadzór nad postępowaniem przejęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

podrabiane-perfumy-ubrania-milanowek-biskupice-2 podrabiane-perfumy-ubrania-milanowek-biskupice-3 podrabiane-perfumy-ubrania-milanowek-biskupice-4 podrabiane-perfumy-ubrania-milanowek-biskupice-5 podrabiane-perfumy-ubrania-milanowek-biskupice-6 podrabiane-perfumy-ubrania-milanowek-biskupice-7 podrabiane-perfumy-ubrania-milanowek-biskupice-8 podrabiane-perfumy-ubrania-milanowek-biskupice-9

Źródło: cbsp.policja.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest