Nowy sprzęt dla stołecznej policji [FOTO]

Stołeczni kryminalni i drogówka mogą już korzystać z wysokospecjalistycznego i nowoczesnego sprzętu, który został zakupiony dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy.
nowy-sprzet-policja-warszawa-8
Fot. R. Motyl/UM st. Warszawy. Mundurowi podkreślili, że nowe urządzenia są bardzo potrzebne w ich pracy.

– Zakupiony przez nas w latach 2015 – 2016 za ponad 3 mln zł sprzęt dla laboratorium kryminalistycznego będzie wykorzystywany np. przy badaniach śladów z nielegalnych laboratoriów produkujących narkotyki czy w ekspertyzach kryminalistycznych – powiedziała podczas konferencji prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Pozwala on też identyfikować narzędzia użyte w miejscach kradzieży czy zbrodni oraz ujawniać związki chemiczne zawarte w tzw. dopalaczach.

Sprzęt kupiony dla Wydziału Ruchu Drogowego przeznaczony jest do obsługi wypadków, w tym także kontroli nieuczciwych przewoźników świadczących usługi przewozu osób w Warszawie.

– Poziom bezpieczeństwa w Warszawie od wielu lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Liczba przestępstw systematycznie spada. Korzystne są statystyki policyjne, ale także badania Barometru warszawskiego, w którym zdecydowana większość mieszkańców uważa Warszawę za miasto bezpieczne – przypomniała prezydent.

W 2015 i 2016 roku policjanci otrzymali m.in. chromatograf gazowy, generator wodoru, automatyczną stację do izolacji DNA, wirówkę laboratoryjną bez chłodzenia, dygestorium laboratoryjne, automat do izolacji magnetycznej DNA.

Za nieoczekiwane wsparcie stołecznych policjantów władzom Warszawy podziękował mł. insp. Hubert Kowalczewski, pierwszy zastępca komendanta stołecznego policji. – Cały zakupiony sprzęt już pracuje, bowiem funkcjonariusze nie mogli czekać z jego uruchomieniem, gdyż jest niezwykle potrzebny w ich pracy – podkreślił.

nowy-sprzet-policja-warszawa nowy-sprzet-policja-warszawa-2

nowy-sprzet-policja-warszawa-3 nowy-sprzet-policja-warszawa-4

nowy-sprzet-policja-warszawa-5 nowy-sprzet-policja-warszawa-6

nowy-sprzet-policja-warszawa-7 nowy-sprzet-policja-warszawa-8

Fot. R. Motyl/UM st. Warszawy

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest