Polacy znów mogą czuć się bezpiecznie. Do pracy w MON wrócił Edmund Janniger

Były doradca Antoniego Macierewicza Edmund Janniger wrócił do pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej. Poinformował o tym szef resortu w latach 2011-2015, związany z Platformą Obywatelską Tomasz Siemoniak.
edmund-janniger-wrocil
Fot. Facebook/Edmund Janniger. Były doradca Antoniego Macierewicza ponownie pracuje w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Edmund Janniger ma 21 lat. Jego rodzicami są wykładowcy akademiccy – Robert A. Schwartz i Camila Krysicka Janniger. Do tej pory Edmund Janniger pełnił m.in. funkcję wiceszefa sztabu wyborczego PiS w Piotrkowie Trybunalskim, wicedyrektora biura poselskiego Antoniego Macierewicza, członka prezydium Senatu Uniwersytetu Rutgers w New Jersey, w Stanach Zjednoczonych oraz prezesa rady ds. publicznych i międzynarodowych tej uczelni. – Swoją działalność polityczną rozpocząłem u boku ministra Macierewicza, pracując jako asystent. Pomagałem w rozwoju stanowisk politycznych i inicjatyw legislacyjnych dotyczących stosunków transatlantyckich – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Edmunda Jannigera.

W listopadzie 2015 roku Edmund Janniger został mianowany na doradcę ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Miał zajmować się strategią komunikacji międzynarodowej i pomagać przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej. Nominacja ta wywołała burzę w mediach niezwiązanych z rządem i krytykę ze strony opozycji. Janniger zrezygnował ze stanowiska i wrócił do Stanów Zjednoczonych.

Potem media donosiły o konferencji poświęconej dermatologii, a konkretnie zagrażającym życiu zmianom skórnym wywoływanym lekami, w której udział wziął ojciec Jannigera Robert A. Schwartz. Jak poinformowali przedstawiciele MON, naukowiec zrezygnował z honorarium za wykłady, które odbyły się w Instytucie Medycznym i na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Natomiast resort pokrył wydatki związane z zakupem biletów lotniczych, wynajmem sali i usług tłumacza – w sumie 38 tys. zł.

Okazuje się, że kilka tygodni temu Ministerstwo Obrony Narodowej ponownie nawiązało współpracę również z samym Edmundem Jannigerem. Na swoim profilu na Twitterze poinformował o tym były minister MON w rządzie Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Z opublikowanych przez niego informacji wynika, że Janniger jest zatrudniony w resorcie na podstawie umowy o pracę od 1 grudnia 2016 roku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest