Zła wiadomość dla pasażerów WKD: za kilka miesięcy znów zacznie się remont. Pracują też nad drugim torem do Grodziska

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym odbędzie się remont torowiska WKD na trasie Podkowa Leśna – Komorów. Pasażerowie z pewnością będą musieli liczyć się z utrudnieniami.
remont-wkd-2017-podkowa-lesna-komorow
Fot. wkd.com.pl. W planach władz spółki jest również budowa drugiego toru z Podkowy do Grodziska.

WKD co roku, latem przeprowadza niezbędne remonty infrastruktury. Niestety, wszystko wskazuje na to, że i tym sezonie pasażerów nie ominą utrudnienia związane z modernizacją torowiska. Jak informuje serwis transport-publiczny.pl, chodzi o odcinek Podkowa Leśna – Komorów. W ubiegłym roku niezbędne prace tej trasy przeprowadzono na torze nr 1, w tym roku modernizacja obejmie tor nr 2. Remont ma rozpocząć się jeszcze przed wakacjami, prawdopodobnie w maju lub w czerwcu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany most między Kaniami Helenowskimi a Nową Wsią.

Pasażerowie z pewnością będą musieli liczyć się z utrudnieniami, w planach jest bowiem ograniczenie ruchu pociągów. Organizacja komunikacji będzie najprawdopodobniej zbliżona do tej, która obowiązywała podczas ubiegłorocznego remontu. Wtedy ruch pociągów był odbywał wahadłowo po jednym torze. W planach jest również uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej.

Przypomnijmy również, że trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy drugiego toru z Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. W ubiegłym roku przewoźnik ogłosił przetarg na opracowanie studium wykonalności dotyczący tej inwestycji. Dokument ma powstać w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Budowa drugiego toru do Grodziska jest przygotowywana w ramach inwestycji związanych ze strategią rozwoju województwa mazowieckiego. Przedsięwzięcie zostało zgłoszone do realizacji w perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Jeśli uda się pozyskać fundusze, tor zostałby wybudowany do 2023 roku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest