Znany z telewizji wróżbita podejrzany o pedofilię. Już został aresztowany [FOTO]

Na dwa miesiące został aresztowany 37-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwa o charakterze seksualnym z udziałem małoletnich.
wrozbita-sylwester-b-aresztowany
Fot. policja.pl. W sprawie jest podejrzanych pięć małoletnich dziewcząt.

Wszystko zaczęło się od informacji przekazanej przez pracowników ośrodka pomocy społecznej. Jeden z nich ustalił, że dwie małoletnie mieszkanki Bydgoszczy spotykały się ze starszym mężczyzną. Z przekazanych informacji wynikało, że kontakty te miały charakter seksualny.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z bydgoskich Wyżyn. Funkcjonariusze ustalili, że dziewczynki nawiązały kontakt z mężczyzną przez internet, zaczęli się ze sobą spotykać. Znajomość miała charakter sponsoringu. Jak się później okazało, pokrzywdzonych w sprawie jest łącznie pięć małoletnich dziewczyn.

Policjanci wnikliwie pracując nad sprawą, wytypowali podejrzewanego. Okazał się nim mieszkaniec Warszawy. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wawalove.pl, chodzi o popularnego telewizyjnego wróżbitę, Sylwestra B. O pomoc w jego zatrzymaniu bydgoscy mundurowi poprosili kolegów ze stolicy. Warszawscy funkcjonariusze namierzyli mężczyznę i zatrzymali w jego mieszkaniu. Do sprawy zabezpieczono komputery oraz nośniki danych należące do podejrzanego. Sprzęt ten został przekazany policjantom z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Po wstępnym sprawdzeniu okazało się, że na tych urządzeniach znajdują się materiały pornograficzne z udziałem osób małoletnich. 37-latek został przewieziony do Bydgoszczy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mundurowi przedstawili podejrzanemu łącznie pięć zarzutów przestępstw o charakterze seksualnym z udziałem osób małoletnich.

W czwartek, 16 lutego kryminalni doprowadzili 37-latka do prokuratury, gdzie oskarżyciel, po jego przesłuchaniu, postanowił wnioskować o tymczasowy areszt. Sąd natomiast, po zapoznaniu się z aktami sprawy, aresztował go na dwa miesiące. Teraz za te przestępstwa może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

wrozbita-sylwester-b-aresztowany wrozbita-sylwester-b-aresztowany-2

Fot. policja.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest