Krwawa bójka w Lesznie

Policjanci z Leszna zatrzymali pięciu uczestników bójki, jaka wywiązała się pomiędzy przypadkowo napotkanymi mężczyznami. Wszyscy byli pijani. Jeden z nich odniósł obrażenia głowy i został odwieziony do szpitala.
12.09.2010 BIALYSTOK , ZAKLADANIE KAJDANEK NA RECE , ARESZTOWANIE PODEJRZANEGO O PRZESTEPSTWO

FOT . AGNIESZKA SADOWSKA  / AGENCJA GAZETA
Fot. KPP Żyrardów. Uczestnikom awantury grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po godzinie 16.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o zranieniu mężczyzny podczas nieporozumienia, jakie wywiązało się pomiędzy grupą mężczyzn na terenie lesznowskiej gminy. Gdy policjanci dojechali na miejsce, mężczyzna był już opatrywany przez zespół pogotowia ratunkowego. Z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili funkcjonariusze, pomiędzy przypadkowo spotkanymi mężczyznami doszło do nieporozumienia, z którego wywiązała się bójka. Mężczyźni nawzajem zadawali sobie ciosy rękami oraz przy użyciu drewnianej sztachety.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzn. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy spożywali wcześniej alkohol. Mieli od 1,3 do 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali w sumie pięć osób. Mężczyźni usłyszeli już zarzut udziału w bójce, w której narażone na niebezpieczeństwo zostało zdrowie jednego z jej uczestników. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Krwawa bójka w Lesznie

  1. “Policjanci z Leszna zatrzymali…”
    “dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie…Gdy policjanci dojechali na miejsce”

    To w końcu kto dokonał zatrzymania? Policjanci z Leszna, czy z Babic?