Ostrzelany autobus Błonie-Leszno? Policja: nie wykluczamy…

Kierowca autobusu miejskiego relacji Błonie-Leszno podczas jazdy usłyszał charakterystyczny trzask, po czym zauważył, że jedna z szyb jest pęknięta. Jedną z wersji branych przez policję pod uwagę jest możliwość oddania przez kogoś strzału w kierunku pojazdu.
ostrzelenie-autobus-blonie-leszno
Fot. makamuki/pixabay.com. Policjanci będą badać, czy ktoś faktycznie oddał strzał w kierunku autobusu.

Informację na temat zdarzenia otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. – Na ul. Grodziskiej w Błoniu doszło do ostrzelania autobusu z broni. Przestrzelina miała bardzo dużą średnicę. Szyba została uszkodzona. Były to strzały z broni palnej – napisał mężczyzna proszący o zachowanie anonimowości.

Tę informację potwierdzają policjanci, ale tylko częściowo. – W środę, 1 marca, około godz. 16.30 dyżurny komisariatu w Błoniu faktycznie otrzymał zgłoszenie o uszkodzonej szybie w autobusie komunikacji miejskiej relacji Błonie-Leszno. Pojazd zatrzymał się na ul. Grodziskiej, tam też dojechali funkcjonariusze – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. Z relacji kierowcy przekazanej mundurowym wynikało, że po przejechaniu kilkudziesięciu metrów usłyszał on trzask i zauważył pękniecie na szybie, po czym zupełnie się ona rozkruszyła. – Policjanci przeprowadzili oględziny, podczas których ani w autobusie ani na trasie przejazdu nie ujawnili żadnych łusek, śrutu, czegokolwiek, co mogłoby potwierdzić wersję podawaną przez kierowcę, jeśli chodzi o oddanie strzału. Ale będziemy to sprawdzać – mówi podinsp. Gromek Oćwieja. Mundurowi będą poszukiwać potencjalnych świadków, którzy mogliby pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia.

Autobus, w którym doszło do zniszczenia, należy do PKS w Grodzisku Mazowieckim. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest