Podrzuciła psom kiełbasę z gwoździami i szpilkami, a potem zwyzywała policjantów

Trzy lata więzienia grożą 28-letniej kobiecie, która w Lesznie podrzuciła psom kiełbasę naszpikowaną gwoździami i szpilkami krawieckimi. Kamila B. zwyzywała też interweniujących policjantów.
psy-kielbasa-gwozdzie-leszno
Fot. ilustracyjne. ewka_pn/pixabay.com. Dzięki szybkiej pomocy weterynarza psa udało się uratować.

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kłótni pomiędzy dwiema kobietami na terenie gminy Leszno. Poszło o psy, które wybiegły z posesji. Na miejsce udali się policjanci z posterunku w Lesznie. Jak ustalili w rozmowie z właścicielką czworonogów, znana jej z widzenia kobieta podjechała pod jej dom, a następnie przerzuciła przez ogrodzenie trzy kawałki kiełbasy. Wtedy doszło między nimi do kłótni, po czym kobieta wsiadła do samochodu i odjechała. W tym czasie jeden z biegających po podwórku psów zjadł kawałek podrzuconej wędliny. Dopiero wtedy kobieta zauważyła, że w pozostałych kawałkach są widoczne gwoździe i szpilki krawieckie. Tylko szybko reakcja właścicielki psa i wizyta u weterynarza doprowadziły do wywołania torsji i prawdopodobnie uratowania mu życia.

Policjanci po rysopisie dotarli do Kamili B. Udali się do jej miejsca zamieszkania. Podczas legitymowania kobieta zaczęła zachowywać się wulgarnie i zwyzywała policjantów. Nie stosowała się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latkę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Kamili B. zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem oraz znieważenia funkcjonariuszy policji. Za popełnione przestępstwa grozi jej teraz kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. O dalszym losie kobiety zadecyduje sąd.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest