Pracownik pruszkowskiego MZO zatrzymany przez CBA

Jeden z pracowników Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawa dotyczy tzw. zmowy przetargowej przy zakupie samochodów do odbioru odpadów.
korupcja-mzo-pruszkow
Fot. cba.gov.pl. Agenci zatrzymali w sprawie pięć osób.

Funkcjonariusze z łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) zatrzymali w sumie pięć osób. Sprawa dotyczy podejrzenia zmowy przetargowej w trzech firmach na rzecz spółki z Wrocławia dostarczającej samochody do odbioru odpadów komunalnych. Agenci CBA ustalili, że przedstawiciele wrocławskiej firmy mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek miejskich związanym z z przetargami ogłoszonymi w 2016 roku, opiewającymi w sumie na ponad 2,5 mln złotych. Wcześniej przeszukali siedzibę spółki i zabezpieczyli stosowne dokumenty oraz dane elektroniczne.

Agenci CBA zatrzymali prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki, pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie oraz prezesa i przedstawiciela handlowego firmy z Wrocławia. Jak informuje Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA, zatrzymanym już zostały przedstawione zarzuty, a materiały ze śledztwa trafiły do Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest