Sprzedali na Mazowszu 1,5 tony narkotyków, wpadli w sidła CBŚP [FOTO, WIDEO]

Ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany wprowadziło na rynek pięciu handlarzy zatrzymanych przez policjantów CBŚP z Radomia przy współpracy z Prokuraturą Krajową w Lublinie. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działali na Mazowszu od 2007 roku.
15-tony-narkotykow-mazowsze
Fot. csbp.policja.pl. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Na ślad zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami wpadli mundurowi radomskiego Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP). Funkcjonariusze ustalili, że dilerzy działali od 2007 roku na terenie województwa mazowieckiego. W tym czasie gangsterzy wprowadzili na rynek ponad 1,3 tony amfetaminy i prawie 300 kg marihuany. Policjanci jednocześnie wkroczyli do mieszkań członków grupy w Garwolinie i Mińsku Mazowieckim. Wiedząc, że jeden z mężczyzn może posiadać broń i jest agresywny poprosili o pomoc antyterrorystów, którzy sprawnie zatrzymali Mariusza M. (41 l.) w mieszkaniu. Ten mężczyzna to jeden z liderów grupy. W sumie funkcjonariusze zatrzymali pięciu dilerów.

Prokurator Lubelskiego Wydziału do Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, nadzorujący to postępowanie przedstawił zatrzymanym zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i handlem narkotykami. Dwóch liderów usłyszało dodatkowo zarzuty związane z kierowaniem gangiem. Za te przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli 100 tys. zł należące do gangsterów. Handlarze zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

15-tony-narkotykow-mazowsze-5 15-tony-narkotykow-mazowsze-2

15-tony-narkotykow-mazowsze-3 15-tony-narkotykow-mazowsze-4

Źródło: cbsp.policja.pl/CBŚP/ KWP Lublin

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest