Strzelanina pod Nadarzynem. Policjanci szukali złodziei z Żyrardowa

Na drodze krajowej nr 8 w Urzucie koło Nadarzyna policjanci próbowali zatrzymać mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem. Doszło do użycia broni.
strzelanina-urzut
Fot. ibrzozow.pl. Podejrzani są nadal poszukiwani przez policję.

O zdarzeniu poinformował serwis onet.pl. Na drodze krajowej nr 8, w miejscowości Urzut koło Nadarzyna doszło do scen rodem z sensacyjnego filmu. Onet.pl opisał przebieg akcji, powołując się na świadka. – W pewnym momencie zauważyłem, jak pasem pod prąd, z dość dużą prędkością, jedzie samochód osobowy, prawdopodobnie fiat brava. Nagle wyskoczył z niego, praktycznie w biegu, jakiś mężczyzna. Przetoczył się po jezdni, amortyzując upadek, a następnie wstał i doskoczył do stojącego w korku volkswagena passata. Wyjął broń. Wybił w passacie szybę, uderzając w nią pistoletem lub strzelając z niego – nie jestem pewien, jak to zrobił. Wtedy kierowca volkswagena ruszył i zaczął uderzać autem w samochody stojące przed nim i za nim, robiąc sobie miejsce. Po chwili wyjechał z korka na pobocze i zaczął uciekać – relacjonował pan Marcin. Policjanci zaczęli strzelać w kierunku uciekającego volkswagena, po czym ruszyli za nim w pościg. Cała sytuacja była o tyle poważna, że miała miejsce w godzinach porannego szczytu, gdy na drodze utworzył się korek.

Jak udało się ustalić reporterom portalu onet.pl, była to akcja mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z Radomia. Mundurowi ścigali przestępców podejrzanych o kradzież z włamaniem w Żyrardowie. Nie udało im się jednak ich zatrzymać. Nadal są poszukiwani.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest