Tesco przechodzi reorganizację. Co dalej ze sklepami?

Sieć Tesco wprowadza zmiany. W planach jest zamknięcie sklepów w dwóch miejscowościach, sześciu oddziałów sprzedaży internetowej oraz zwolnienia grupowe pracowników.
tesco-reorganizacja
Fot. TeroVesalainen/pixabay.com. Czy zmiany w funkcjonowaniu sklepów Tesco dla klientów zajdą również w naszym regionie, czas pokaże.

Jak informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl, sieć Tesco przejdzie reorganizację. W planach są zwolnienia grupowe, w ramach których pracę może stracić około 700 osób. Część z nich będzie mogła pozostać w firmie, lecz na innych stanowiskach. Zmiany wiążą się z planami zamknięcia sklepów w dwóch miastach – w Piotrkowie Trybunalskim i Olecku. Natomiast w sześciu innych miejscowościach zostaną zlikwidowane oddziały sprzedaży internetowej. Będą to: Częstochowa, Łódź, Zielona Góra, Kielce, Rybnik i Opole. Związki zawodowe otrzymały informację, że zmiany są spowodowane „przyczynami ekonomicznymi”.

O likwidacji sklepów w naszym regionie na razie nie ma mowy, jednak i tu zajdą zmiany. Mają zostać zlikwidowane stanowiska kierowników personalnych, które funkcjonowały we wszystkich hipermarketach. W ich miejsce zostaną utworzone stanowiska partnerów personalnych. Każdy z nich będzie opiekował się dziesięcioma sklepami. Zwolnieni mają zostać również pracownicy odpowiadający za monitoring w sklepach.

Powodów do zadowolenia nie mają również pracownicy Tesco w Wielkiej Brytanii. Menadżerowie sklepów Tesco Express mają zostać zastąpieni przez nowych, tańszych pracowników.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest